Dlaczego warto położyć wykładzinę w biurze? Zalety takiego rozwiązania

Biuro to miejsce, w którym wiele osób spędza aż 1/3 swojego dnia. To całkiem sporo biorąc pod uwagę fakt, że przychodzimy tam nawet 5 razy w ciągu tygodnia. Z tego względu warto zadbać o to, aby przebywanie w tym miejscu było komfortowe i kojarzyło się z czymś przyjemnym. Wbrew pozorom, to jak wygląda nasze miejsce pracy, ma spore znaczenie i może przesądzić o zadowoleniu z wykonywanych obowiązków zawodowych.

Pracownik bowiem powinien mieć do dyspozycji wygodne krzesło i funkcjonalne biurko, a przestrzeń powinna sprzyjać pracy oraz kreatywności. W tym artykule skupimy się na podłodze w biurze, a konkretnie na tym, co się na niej powinno znaleźć. Czy wykładzina obiektowa będzie dobrym rozwiązaniem? Jakie są jej zalety?

Wykładzina sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne

Zastosowanie wykładzin w biurowej przestrzeni sprawia, że całe pomieszczenie staje się bardziej przytulne i miłe w odbiorze. Do tego wykładziny biurowe poprawiają akustykę małych i dużych przestrzeni i dobrze wyciszają pomieszczenie. Może mieć to wpływ na poprawę skupienia podczas pracy oraz odczucia związane z pracą w danym miejscu. Płytki, które można bowiem często spotkać w biurach, wydają się dość surowe w porównaniu do wykładzin, które niektórym osobom kojarzą się z domem i przytulnością. Jeśli więc chcesz, aby Twoje biuro było przyjemne w odbiorze dla pracowników i klientów, którzy odwiedzają to miejsce, to wykładzina obiektowa będzie doskonałym rozwiązaniem.

Mniejsze ryzyko poślizgnięcia

Wspomniane wcześniej płytki mają swoje zalety. Trudno jednak nie napisać o tym, że mogą stanowić zagrożenie szczególnie w zimowe miesiące. Łatwo wtedy o poślizgnięcie przez to, że na podeszwach butów gromadzi się śnieg czy woda, a powierzchnia płytek jest bardzo gładka. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie poruszania się w biurze, to wykładziny będą najlepszym rozwiązaniem. Są one mniej śliskie niż płytki czy panele i trudniej o to, aby się na nich przewrócić.

Wykładzina może być wizytówką Twojej firmy

Obecnie wykładziny są dostępne w wielu różnych wzorach i kolorach. Istnieją praktycznie nieograniczone możliwości na to, jak wkomponować je w dane pomieszczenie i poprawić jego wygląd. Ciekawym rozwiązaniem, które będzie jednocześnie wizytówką Twojej firmy, jest wykładzina z logiem lub w kolorze przewodnim przedsiębiorstwa. Takie personalizowane wykładziny poprawią wygląd pomieszczeń takich jak biuro prezesa, kadr i księgowości. Wchodząc do pomieszczenia ze spersonalizowanymi wykładzinami klienci i kontrahenci mogą być pod dużym wrażeniem.

Dodaj komentarz