Czym zajmuje się ślusarz?

Zgubiłeś klucze od mieszkania i nie masz jak się dostać do środka? W takiej sytuacji najczęściej dzwonimy po ślusarza. To wykwalifikowany rzemieślnik, który z łatwością (i przy pomocy specjalistycznych narzędzi) szybko nam drzwi otworzy i uratuje z opresji. Jednak otwieranie drzwi bez klucza, to nie jedyna rzecz, którą ślusarz się zajmuje. Zobacz na czym polega praca ślusarza i kiedy możesz skorzystać z jego usług. 

Ślusarz nie tylko od drzwi

Czy wiesz, że praca ślusarza, to najstarszy zawód związany z obróbką metalu? Dlatego też zaliczany jest do grupy zawodów rzemieślniczych. Innymi słowy ślusarz zajmuje się zarówno ręczną, jak i mechaniczną obróbką metalu. Co prawda wraz z rozwojem technologii zakres pracy ślusarza stopniowo ulega zmianie, jednak podstawy wciąż są takie same. 

W zakres kompetencji ślusarza możemy wliczyć wytwarzanie prostych konstrukcji metalowych oraz naprawą i konserwacja już istniejących. W tym celu ślusarz posługuje się zarówno obróbką ręczną, jak i ręczno-mechaniczną. Do technik ślusarskich zalicza się frezowanie, szlifowanie i toczenie oraz lutowanie, nitowanie i spawanie. Ponadto ślusarz może monitorować stan techniczny urządzeń i je konserwować. Co ważniejsze czuwa także nad jakością wykonywanych elementów. 

Kiedy mogę skorzystać z usług ślusarza? 

Ślusarstwo jest szerokim pojęciem. Z usług ślusarza możesz skorzystać w wielu przypadkach, warto jednak wiedzieć, którą specjalizacją dokładnie się zajmuje. Jeśli potrzebujesz naprawić zamek w drzwiach, dorobić klucz, lub otworzyć zatrzaśnięte drzwi, to zadzwoń do ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/ urządzeń komunalnych. W przypadku naprawy maszyn użytku domowego, takich jak maszyna do szycia, robot kuchenny, czy młynek najlepiej skontaktować się ze ślusarzem sprzętu domowego. 

Oprócz powyższych możemy wymienić także ślusarza samochodowego, który zajmuje się naprawą prostych mechanizmów, takich jak zamki, podnośniki lub blokady. Kolejną specjalizacją jest ślusarz wyrobów artystycznych. Ten odłam zajmuje się wytwarzaniem oraz naprawianiem metalowych wyrobów artystycznych, np. świeczników, czy żyrandoli. I ostatni – ślusarz konstrukcji stalowych, który buduje proste konstrukcje stalowe, takie jak: bramy, kraty, ogrodzenia i zbrojenia budowlane. 

Jak więc widzisz, z usług ślusarza możesz skorzystać w wielu różnych przypadkach. Zarówno kiedy zgubisz klucze od mieszkania, zatrzaśniesz samochód lub potrzebujesz wykonać ogrodzenie wokół domu. U ślusarza także wyrabia się klucze. Dlatego żeby zabezpieczyć się w przypadku zgubienia kluczy, warto zawczasu wyrobić sobie dodatkowy zestaw. 

Dodaj komentarz