Czy warto kupić używane łóźeczko dziecięce?

Wyszukiwarka Google może uczyć jak brzmią odgłosy zwierząt

Zakupienie używanego łóżeczka, to doskonałe wyjście dla rodziców, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego, często drogiego, łóżeczka dla swojego dziecka. Jednak zanim podejmiemy decyzją o kupnie używanego mebla, zwróćmy uwagę czy zapewnimy naszemu dziecko maksymalne bezpieczeństwo i wygodę.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących kupna używanego łóżeczka dziecięcego. Łóżeczko przed dokonaniem zakupu należy dokładnie obejrzeć. Jeśli jest ono rozłożone, możemy dokładnie przejrzeć cała budowę, aby upewnić się, że nie brakuje żadnych elementów. Oglądając łóżeczko w częściach, nie będziemy mieli szansy sprawdzenia jego stabilności lub przetestowania działania wszystkich mechanizmów (na przykład czy przesuwanie barierek działa jak należy).

Każde nowe łóżeczko przed dopuszczeniem do sprzedaży musi przejść przez szereg restrykcji nałożonych przez rząd. Są to restrykcje dotyczące bezpieczeństwa. Jednak mając do czynienia z używanymi produktami nigdy nie mamy pewności, czy kilkuletnie łóżeczko wciąż spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Najlepiej przekonać się o tym fakcie sprawdzając konkretny model, bezpośrednio u producenta – na przykład telefoniczne potwierdzając, że dany model łóżeczka wciąż posiada potrzebne atesty.

Jeśli zdecydujecie się na kupno łóżeczka z używanym materacem warto zwrócić uwagę na jego stan. Należy sprawdzić czy materac dokładnie przylega do powierzchni łóżeczka oraz czy nie ma na nim żadnych wybrzuszeń. Oczywiście sprawdzimy też jego czystość, – jeśli materac wydziela lekki zapach użytkowania, to należy przeczyścić go odpowiednim preparatem (czymś, co jest rekomendowane dla dzieci).

Czasami części łóżeczka użytkowanego przez kilka lat mogą być zużyte. Na przykład mocowania mogą być pordzewiałe, co może wpłynąć negatywnie na stabilność łóżeczka. Pamiętaj, że kupujesz ów mebel, aby zapewnić swojemu dziecku jak najwięcej komfortu i bezpieczeństwa, przez najbliższe kilka lat. Dlatego warto poświęcić temu zadaniu jak najwięcej uwagi.

Dodaj komentarz