Kino domowe – przygotuj się na seans 

Kino domowe – przygotuj się na seans 

Zimowe wieczory to idealna okazja do przygotowania wieczoru filmowego. I wcale nie musimy mieć wielkiego ekranu, czy rzutnika. Chociaż te dodatki z całą pewnością dodadzą odpowiedniego klimatu. Jednak najważniejszy jest sam film i otoczka, którą wokół niego wykreujemy. Jak przygotować kino domowe i gdzie szukać filmów? 

Kino domowe – gdzie szukać filmów? 

W dobie Netflixa wyszukiwanie filmów stało się wyjątkowo łatwe. Jednak platforma od dłuższego czasu stawia na produkcje własne, a kinowe sensacje omijają ją szerokim łukiem. W efekcie znowu musimy szukać nowych źródeł, a opłacanie kilku platform naraz znacznie obciąża budżet. Gdzie więc szukać kinowych produkcji? Szeroką ofertę posiada platforma https://ultra-cda.pl/filmy/smierc-na-nilu/. Znajdziemy tam największe filmowe klasyki, produkcje oscarowe, czy najnowsze ekranizacje, takie jak ostatnio głośna Śmierć na Nilu, z genialną obsadą. 

W filmie spotykamy się z nową odsłoną detektywa Herkulesa Poirot (w roli głównej Kenneth Branagh, na podstawie książek Agathy Christie). Detektyw w trakcie wakacji spędzanych nad Nilem, będzie musiał rozwiązać sprawę morderstwa młodej milionerki. Zapierające dech w piersiach ujęcia, świetne kostiumy i bardzo dobra obsada zdecydowanie zachęcają do obejrzenia. Jeśli więc szukasz filmu na filmowy wieczór, to Śmierć nad Nilem będzie strzałem w dziesiątkę!

Przygotuj przekąski i ciepły koc

Wieczór filmowy z drugą połówką, przyjaciółmi, a może z rodziną? Nie ważne z kim organizujemy filmowy wieczór, przygotowania będą podobne. Jeśli chcemy oddać kinowy klimat, to musimy w pierwszej kolejności zająć się przekąskami. Nic z kinem nie kojarzy się bardziej, niż popcorn. Ten jest wyjątkowo prosty do zrobienia i urozmaica każdy seans. Jeśli nie masz mikrofali, to prażone ziarna możesz zrobić w dużym garnku. Pamiętaj tylko żeby go przykryć i na koniec obficie posolić popcorn. 

Alternatywą dla popcornu, lub po prostu kolejnym dodatkiem mogą być owoce w czekoladzie, lub zdrowsza wersja – pałeczki warzywne z sosem. Przekąski gotowe, teraz czas na wygodne siedzenie. Przygotuj poduszki i koce. Zgaś światło i gotowy wieczór filmowy, niemal jak z filmu. Jeśli chcesz zrobić dodatkowo romantyczną atmosferę, to możesz rozstawić w pokoju kilka świeczek. Tym akcentem nadasz pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, a wieczór filmowy może być świetnym sposobem na romantyczną randkę. Do tego grzane wino lub lemoniada, ciekawy film, jako podstawa i udany wieczór jest gwarantowany.