Czy szybkie schudnięcie jest możliwe?

Możesz usłyszeć o osobach, które próbują schudnąć od miesięcy, a nawet lat, a wciąż nie widać znaczących efektów ich działań. Takie historie zniechęcają do działania osoby, które jeszcze nie zaczęły się odchudzać, a chciałyby osiągnąć zauważalne wyniki w stosunkowo krótkim czasie. Jak jest w rzeczywistości? Czy szybkie schudnięcie jest możliwe i co trzeba zrobić, żeby to osiągnąć?

Odchudzanie to nie magia, ale można je przyspieszyć

Nie jest fizycznie możliwe, aby na przykład schudnąć 30 kilogramów w jeden dzień. Nie oznacza to jednak, że odchudzanie musi trwać latami. Jeśli zastosujemy się do porad ekspertów i rzeczywiście będziemy trzymać się ustalonego planu, powinniśmy być w stanie zrzucić zbędne kilogramy w relatywnie krótkim czasie. To, ile konkretnie nam to zajmie, zależy od tego, ile kilogramów chcemy zrzucić i jak bardzo intensywnie będziemy się odchudzać, a także od indywidualnych czynników, takich jak szybkość metabolizmu.

Optymalne połączenie, które zapewni najszybsze i najlepsze rezultaty, to odpowiednia dieta, wysiłek fizyczny i tabletki na odchudzanie stworzone z naturalnych składników. Na rynku dostępne są bardzo liczne suplementy na odchudzanie, dlatego też decyzji o wyborze danego produktu nie należy podejmować pochopnie, a w oparciu o rzetelne dane. Informacje o tym, jakie tabletki na odchudzanie są polecane przez ekspertów, można znaleźć na portalu https://dietetyk.edu.pl. Wybierając rekomendowane leki na odchudzanie, możemy mieć pewność, że będą one skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Odchudzać trzeba się z głową

Odchudzanie się powinno być przede wszystkim rozsądne. Przykładowo, bardzo często stosowanym rozwiązaniem jest dieta. Ograniczanie kalorii (przy jednoczesnym zadbaniu o dostarczenie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin i innych kluczowych składników) jest jej istotną częścią. Musi to jednak być odpowiedzialne ograniczanie kalorii, biorące pod uwagę naszą aktualną masę ciała i codzienny wysiłek fizyczny.

2000 kalorii dziennie może być dobrą granicą dla pracownika biurowego, ale już dla pracownika fizycznego okaże się zazwyczaj niewystarczające, aby normalnie funkcjonować. Maksymalne ograniczanie kalorii, do zaledwie 500 czy 1000 dziennie, zachodzi już na miano głodzenia się i nie jest dobrym ani zdrowym rozwiązaniem.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu w naszym wypadku pełnoprawna dieta w ogóle nie wchodzi w grę, to warto i tak dokonać kilku zmian w swoim jadłospisie. Przede wszystkim powinniśmy wyeliminować z niego całkowicie tak zwane fast-foody i ogółem mówiąc tłuste, niezdrowie jedzenie. Warto także zamienić napoje słodzone na wodę.

Dodaj komentarz