Człowieku podaruj sobie więcej dobra !

Mieszkańcy krajów zwłaszcza tych zachodnich zatracili się w pogoni za pieniądzem, za dobrobytem, za prestiżem, za, za, za. Można by wymieniać jeszcze wiele spraw, które odbierają człowiekowi zdrowie, energię i człowieczeństwo. I choć każde prawo, czy to Boskie, czy ludzkie nakazuje pracę, ale nie nakazuje zatracanie swojego człowieczeństwa. I nieustannej gonitwy za dobrobytem materialnym. A większość ludzi zatraca swoje życie do tego stopnia, że nawet nie wie, czy żyje. Ludzie żyją nieustannie w pogoni i nieustannie w stresie. Pogoń ta odbiera zdrowie, rujnuje życie rodzinne i towarzyskie.
W efekcie czego ludzie są coraz bardziej zmęczeni, niespokojni, sfrustrowani i niezadowoleni ze wszystkiego, mimo zdobytego bogactwa i prestiżu społecznego. Nadmiar obowiązków przytłacza człowieka, który nie ma czasu na odpoczynek, nie mówiąc już o swojej duszy, która przecież jest najważniejsza. Gdyż jest z nami zawsze. Jest nieśmiertelna, czyli wieczna. A więc najważniejsza w człowieku i dlatego najbardziej powinno się o nią dbać.
Wobec chronicznego pędu, stresu i zmęczenia, który coraz bardziej ciąży, dlaczego by nie zmienić swojego stylu życia ? Zmienić go na bardziej uduchowiony, spokojny, wyciszony, zdrowszy i w sumie szczęśliwy. Człowiek w wyniku gonitwy za dobrobytem zapomniał już co to jest czas wolny i przestrzeń życiowa. Wiecznie jest zapracowany i stłoczony w biurze, na ulicy, w sklepie. Nadmiar obowiązków wpływa negatywnie na zdrowie człowieka rujnując jego psychikę i ciało. Pozbawia energii, osłabia cały organizm człowieka i źle wpływa na samopoczucie. Odbiera energię, siłę i chęć do jakiegokolwiek działania. Nie mówiąc już o tym, że gonitwa za bogactwem od rana do nocy oddala od najbliższych. Nie pozwala uczestniczyć w dorastaniu dzieci i starzeniu się rodziców. Po latach okazuje się, że dzieci dorosły nie wiadomo kiedy i odeszły w świat. I rodzice odeszli bezpowrotnie. Wtedy często przychodzi opamiętanie, lecz za późno, gdyż ani jednego, ani drugiego przypadku nie da się już odwrócić.
Warto więc dla samego siebie i swojej rodziny zmienić swoje życie i pozbyć się niepotrzebnego pędu, bałaganu, chaosu w swoim życiu. Czyli wszystkiego, co jest zbędne w naszym życiu i co nam szkodzi. Upewnić się, czy to co jest obecnie w naszym życiu jest tym, czego właśnie potrzebujemy i chcemy w swoim życiu. Może pragniemy zupełnie czegoś innego ? A może chcemy przewartościować swoje życie tylko brak nam odwagi, aby mienić swój styl życia na inny ?
Życie, to są minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące i lata, które mamy do dyspozycji, aby je wykorzystać, jak najlepiej w swoim życiu. Warto więc zastanowić się nad tym, czy dobrze wykorzystuję swój czas na ziemi. Czy go nie marnotrawię, albo nie wykorzystuję źle ? To są proste i podstawowe pytania dotyczące życia każdego z nas, ale ile osób na co dzień się nad nimi zastanawia ? Oto jest pytanie !

Dodaj komentarz