Budowa altany – wszystko co musisz wiedzieć

Budowa altany – od czego zacząć?

  Budowa altany może być świetną zabawą i satysfakcjonującym projektem, ale najważniejszym jest, aby zrobić swoje określić swoje potrzeby i planować z wyprzedzeniem. Zacznij od zmierzenia obszaru, na którym chcesz wybudować altanę i zdecyduj o kształcie i wielkości. Będziesz musiał również określić, ile miejsca będziesz potrzebował na siedzenia i wszelkie inne rzeczy, które będziesz tam chciał wstawić. Po uzyskaniu pomiarów, można wybrać styl altany, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Mam wszystko wymierzone. Co dalej?

  Następnie trzeba będzie kupić niezbędne materiały. Większość altan jest wykonana z drewna, ale można również wybrać metal, winyl lub inne materiały. Ważne jest, aby przeczytać instrukcje dotyczące materiałów, które wybierzesz, aby zrozumieć właściwe procedury montażu. Może zajść również potrzeba, aby kupić dodatkowe narzędzia i sprzęt dla projektu budowy tej altany. Postaraj się kupić materiały o jak najlepszej jakości, aby altana stała jak najdłużej bez konieczności późniejszej reperacji w niedługim czasie.

Już wszystko kupione. Jak się za to zabrać?

  Teraz nadszedł czas, aby położyć fundament dla swojej altany. Jeśli korzystasz z gotowego zestawu, fundament powinien być dołączony. Jeśli nie, trzeba będzie zbudować fundament betonowy lub kupić bloki tarasowe, aby stworzyć równą powierzchnię dla altany. Jeśli budujesz wolnostojącą altanę, będziesz musiał ustawić słupki, aby utrzymać strukturę. Upewnij się na koniec, że wszystko jest stabilne, trwałe i nie wzbudza żadnych podejrzeń w kwestii jakości. 

Fundament gotowy. Co następne?

  Gdy fundament jest ustawiony, trzeba się wziąć za montaż altany. Jeśli używasz gotowego zestawu, instrukcje powinny być łatwe do wykonania. Jeśli budujesz go od podstaw, będziesz musiał zmierzyć i wyciąć drewno, aby dopasować wymiary altany. Zabezpiecz elementy za pomocą odpowiedniego sprzętu i sprawdź dla absolutnej pewności, że wszystko jest równe i proste. Przesadnie się nie spiesz, najważniejsze aby wszystko dopasować.

Altana postawiona!

  Wreszcie przyszedł moment, aby zakończyć altanę. Możesz zdecydować się na malowanie lub bejcowanie drewna, lub pozostawić je w stanie naturalnym. Dodaj wszelkie dodatkowe elementy, takie jak ławki, poręcze lub dach. Dodaj wszelkie akcenty krajobrazowe, takie jak rośliny, kwiaty, mulcz i gotowe! Tak naprawdę możesz dać wszystko to, co Ci się podoba i nie zaburzy to w Twoim mniemaniu poczucia estetyki. Przy odrobinie planowania i przygotowania, możesz mieć piękną altanę na swoim podwórku która wcale nie zabierze Ci nie wiadomo ile czasu z dnia codziennego. 

Dodaj komentarz