7 Tanie i łatwe aktualizacje kuchni

Niezależnie od tego, czy jesteś kucharzem domowym, czy raczej osobą zamawiającą lub gotującą w kuchence mikrofalowej, wszyscy spędzają w kuchni wystarczająco dużo czasu, aby dbać o to, jak wygląda i czuje. Ale chociaż czasami możesz mieć ochotę wstrząsnąć i zaktualizować swoje mieszkanie, łatwo jest się poddać, zanim zaczniesz; poza tym intensywne życie z niewielką ilością wolnego czasu i napiętym budżetem może naprawdę zniechęcić Cię do remontu domu. Na szczęście dzięki kilku szybkim i niedrogim aktualizacjom dla majsterkowiczów możesz bezproblemowo odnowić swoją kuchnię.

Zdejmij drzwi szafki
Nadaj prostym szafkom łatwą metamorfozę, zamieniając je w otwarte półki. Bonus: wszystko, czego potrzebujesz do tego, to śrubokręt. Usunięcie drzwi będzie miało znaczący i natychmiastowy efekt, a będziesz mógł pochwalić się swoimi najbardziej stylowymi przedmiotami. Ponadto możesz schować drzwi szafki i przykręcić je w dowolnym momencie.

Zawieś pływające półki
Mówiąc o otwartych półkach, jeśli nie chcesz zdejmować drzwi swojej szafki – ale nadal chcesz wyeksponować piękny zestaw kieliszków lub niektóre z najcenniejszych książek kucharskich – pływające półki są najlepszym rozwiązaniem. Co więcej, znajdź tutaj opcje, które nie wymagają wiercenia, abyś mógł je skonfigurować, nawet jeśli właściciel jest surowy.

Maluj ramy okienne
Malowanie ram okiennych pozwala na dodanie odrobiny koloru do kuchni, która w innym przypadku jest neutralna lub sprawi, że ściany pomalowane na jaskrawe kolory pojawią się. Dobrą zasadą jest stworzenie kontrastu poprzez ustawienie co najmniej trzech odcieni jaśniej lub ciemniej niż reszta pomieszczenia. Lub, jeśli właściciel nie pozwoli Ci na przemalowanie, spróbuj poeksperymentować z farbą kredową w sprayu lub naklejkami.

Odśwież ściany i płytki za pomocą naklejek
Nawet jeśli właściciel nie pozwoli Ci przemalować mieszkania, nadal możesz dodać charakteru swojej kuchni za pomocą kilku dobrze rozmieszczonych naklejek. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać kilka wyrazistych projektów, pokryć całą ścianę, czy sprawić, by wyglądało na to, że zmieniłeś płytki kuchenne, naklejki są łatwe w użyciu, łatwe do personalizacji i – co najważniejsze – łatwe do usunięcia.

Zamień swoją lodówkę w tablicę
Zamiana lodówki w tablicę kredową nada Twojej kuchni modny wygląd, a jednocześnie sprawi, że planowanie domu będzie bardziej praktyczne. Co więcej, jeśli masz dzieci – lub sam jesteś artystą amatorem – zapewnia to idealną przestrzeń dla kreatywności. Po prostu nałóż kilka warstw podkładu magnetycznego i farby do tablic i gotowe.

Baw się teksturami
Na pewno masz w domu kilka ściereczek i pojemników. Dlatego zamiast chować je w szufladach, rozważ zawieszenie ich na szafkach i ścianach. Dodaj kilka koszy do mieszanki i baw się, jak nakładasz tekstury. Połączenie różnorodnego zestawu tekstur z kuchnią sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała na ciepłą i zamieszkaną, a jeśli używasz już posiadanych przedmiotów, będzie również bezpłatna.

Zmień kolor urządzeń za pomocą winylu
Kiedy myślimy o personalizacji, rzadko przychodzą na myśl urządzenia kuchenne. Ale możesz łatwo nadać im zupełnie nowy wygląd dzięki kolorowemu winylowi. Wybierz swój ulubiony kolor online lub z lokalnego sklepu z winylami na zamówienie, bez wysiłku przyklej arkusze do urządzeń i usuń je w mgnieniu oka. Dodatkowo, ponieważ winyl jest odporny na ciepło, możesz go nawet używać na swoim piecu.

Dodaj komentarz