Zastępcza przejściówka ze złącza Lightning na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm w cenie 49 zł

Zastępcza przejściówka ze złącza Lightning na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm w cenie 49 zł

Brak gniazda słuchawkowego 3.5 mm to temat wielu plotek sprzed oficjalnej prezentacji iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Jako jeden z powodów dlaczego Apple zdecydowało się na jego usunięcie podano zwiększenie miejsca na nowe “fajne” technologie wewnątrz urządzeń. Mimo tego, że bezpośrednio do smartfonu podłączymy tylko słuchawki ze złączem Lighting, Apple postanowiło dołączyć również do pudełka z iPhone 7 specjalny adapter z minijack’a na Lighting. W zestawie znajdują się również słuchawki EarPods ze złączem Lighting.

Adapter to to po prostu kawałek kabla z odpowiednimi końcówkami. Jak wiemy kable są podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia jak przetarcia, załamania czy skręcenia.

Na szczęście Apple będzie sprzedawać adaptery zamienne w bardzo rozsądnej cenie, ale tylko w USA, bo w Polsce wygląda to trochę inaczej. W Stanach Zjednoczonych adapter kosztuje 9 dolarów, a w Polsce 49 złotych. Nie są one jeszcze dostępne w sprzedaży, ale możemy przypuszczać, że pojawią się wraz z duetem iPhone 7 i iPhone 7 Plus.

Źródło: Apple