Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Inteligentne opaski sportowe w ostatnich latach zyskały na popularności. Coraz więcej osób uprawiających sport nie wyobraża sobie treningu bez takiego urządzenia. Xiaomi jest jednym z przodujących producentów opasek na rynku. Ich najnowszym produktem z tej kategorii jest . Co o niej wiemy? Czym różni się od poprzednika?

Wyświetlacz AMOLED

Nowa opaska posiada 1,56 calowy wyświetlacz AMOLED o zagęszczeniu 326 pikseli a cal. Jest to duża zmiana względem Mi Banda 5 dysponującego wyświetlaczem o wielkości 1,1 cala. Dzięki temu Mi Band 6 oferuje nam około 50% więcej miejsca na informacje. Ponadto jego jasność maksymalna wynosi 450 nitów, możemy się także cieszyć konfigurowalnymi tarczami zegara z ponad 60 motywami.

Tryby fitness i przydatne funkcje.

Rozbudowane oprogramowanie Mi Banda 6 oferuje monitorowanie dwa razy większej ilości trybów ćwiczeń w porównaniu do poprzedniego modelu. Otrzymamy ich aż 30, wśród nich znajdziemy między innymi rozciąganie, taniec czy gimnastykę. Jednak automatyczne wykrywanie możliwe będzie tylko w przypadku sześciu z nich. Oprócz tego osoba, która kupi takie urządzenie, może liczyć także na funkcję mierzenia natlenienie krwi (SpO2) oraz monitorowania tętna. Opaska będzie też śledziła nasz sen, drzemki i monitorowała poziom stresu. Gadżet ten nie boi się wody, wodoszczelność zgodna z normą 5 ATM powoduje, że możemy się z nim kąpać i pływać. Bateria zapewnia do 14 dni pracy, a jej ładowanie odbywa się poprzez sposób znany z Mi Banda 5. To, czego może nam zabraknąć to z pewnością moduł GPS czy NFC. Co prawda NFC będzie dostępne, ale tylko w wersji przeznaczonej na rynek chiński, nawet jeżeli sprowadzilibyśmy opaskę z tym modułem do Polski — płacenie nią nie będzie możliwe. Brak GPS-u sprawia, że do dokładnego mierzenia dystansu i monitorowania trasy wciąż będziemy musieli posiadać przy sobie smartphone. Wszelkie dane o treningu sprawdzimy w aplikacji dostępnej na systemy Android oraz iOS. Oczywiście tak jak w przypadku poprzednich generacji, pasek urządzenia jest wymienny.

Czy warto kupić Mi Banda 6?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Jeżeli szukasz swojej pierwszej opaski, Mi Band 6 będzie dobrą opcją. Oferuje ona wszystko to, czego od opaski powinno się wymagać. Szukając gadżetu wyposażonego w GPS oraz NFC, powinieneś rozważyć kupno smartwatcha. Jeżeli jednak posiadasz już opaskę, która spełnia swoje zadania i nie widzisz w cechach nowego urządzenia od Xiaomi niczego co Cię przyciąga — może być ono zbędne. Koszt kupna Mi Banda 6 w Polsce nie jest jeszcze znany.