Vivo Xplay 7 będzie pierwszym smartfonem z trzema aparatmi

Vivo Xplay 7 będzie pierwszym smartfonem z trzema aparatmi

Na targach MWC w Shanghaju, chiński producent Vivio zaprezentował prototypu smartfonów, które wyposażone są w ultrasonograficzne skanery linii papilarnych od Qualcomm. Sam producent tej technologii (Qualcomm) zapowiedział, że próbki czytników będą wysyłane dopiero w czwartym kwartale 2017 roku, to wydaje się, że Vivo jest pierwszym z odbiorców.

Vivo Xplay 7, znany również jako X20 będzie właśnie pierwszym smartfonem z czytnikiem linii papilarnych na ekranie. Prezentowany prototyp w Shanghaju był oparty na obecnym modelu Xplay 6. Przód jest bardzo podobny do Galaxy Note 8, który również będzie miał też bardziej kanciasty panel niż w Galaxy S8.

Chińskie źródło z portalu Weibo twierdzi, że Xplay 7 będzie miał aż trzy tylne aparaty. Co więcej pojawiły się nawet rendery pokazujące urządzenie w trzech kolorach. Xplay 7, według tego przecieku ma trzy obiektywy, ale nie widzimy tam lampy błyskowej. Jeśli okazałoby się to prawdą to to mógłby to być ruch w stronę udoskonalenia doświadczeń AR dla użytkowników. Nie ma informacji o jego specyfikacji, ale można się spodziewać, że będzie to flagowy telefon. Nie ma na razie żadnych informacji o premierze Xpaly 7, ale zapewne nastąpi to jeszcze w tym roku.

Źródło: Weibo, GSMArena