Vivo prezentuje X9S oraz X9S Plus z dwoma przednimi aparatami

Vivo prezentuje X9S oraz X9S Plus z dwoma przednimi aparatami

Vivo, czyli trzecia siła w Chinach zaprezentował swoje dwa, nowe smarfony – Vivo X9S i Vivo X9S Plus. Ich premiera odbyła się w Pekinie, a do sprzedaży mają trafić dopiero w III kwartale tego roku. Firma zapewniała, że chce postawić na nowy design swoich flagowych jednostek, jednak na zdjęciach widzimy, że nie różnią się one zbytnio od swoich poprzedników. Bardzo dobrą zmianą są natomiast pojemniejsze baterie.

Vivo X9S to urządzenie o grubości 6,99 mm, a Vivo X9S Plus zaledwie 7.25 mm. Są one też odpowiednio cieńsze od swoich poprzedników, czyli X9 (7,0 mm) i X9 Plus (7.5 mm). Poza tym tylne aparaty w obu przypadkach są umiejscowione identycznie, a fugi antenowe nadal umieszczone są na dolnej i górnej krawędzi.

Vivo X9S

Vivo X9S posiada 5,5-calowy ekran Full HD. Pod maską pracuje chipset Snapdragon 652 oraz 4 GB pamięci RAM. Pojemność urządzenia wynosi 64 GB. X9 ma również chip audi AK4376 dla jakości Hi-Fi oraz posiada gniazdo słuchawkowe 3.5 mm mimo cieńszej konstrukcji. Układ pozwala również na mniejsze zużycie energii. Telefon posiada baterię o pojemności 3320 mAh, czyli większą od swojego poprzednika, który jest od niego grubszy.

Vivo X9S Plus

Ten model jest oczywiście większy i posiada 5,85-calowy wyświetlacz. Vivo X9S Plus posiada też większą ilość pamięci RAM, która wynosi 6 GB. Ma też inny chipset, którym jest Snapdragon 653. Pojemność wewnętrzna pozostaje ta sama. X9S Plus ma też inny chip audio Hi-Fi, ES9318 i nieco większą baterię o pojemności 4015 mAh.

Zarówno mniejszy jak i większy smartfon działają na Androidzie 7.1.1 z interfejsem FunTouch OS 3.1 od vivo. Głównym punktem są tu jednak przednie aparaty, czyli tak samo jak w przypadku X9 i X9 Plus. Zarówno vivo X9S jak i X9S Plus posiadają podwójne, przednie aparaty. Jeden z aparatów ma 20 MP, a drugi 5 MP. Zapewnia to trybu portretowy, który doskonale znamy z iPhone 7 Plus (bokeh). Za wykonanie odpowiednich zdjęć odpowiada też oprogramowanie Beauty 3.5. Z tyłu znajdziemy 16-megapikselowy aparat ze stabilizacją obrazu. Vivo mówi, że ma on dedykowany układ optymalizacji obrazu DSP i można robić zdjęcia w formacie RAW.

Cena Vivo X9S to ¥ 2698, a więc niecałe 1500 złotych, a X9S Plus został wyceniony na 2998 juanów chińskich, czyli około 1650 złotych. Kolory jakie będą dostępne to – złoty, różowy złoty oraz matowy czarny. Większy model jest już dostępny w przedsprzedaży i na półki trafi 8 lipca. Vivo X9S będzie można zamawiać od 14 lipca i pojawi się w oficjalniej sprzedaży 20 lipca.

Źródło: GizmoChina