Użytkownicy Windows Mobile mogą teraz pisać wiadomości ze swojego PC

Użytkownicy Windows Mobile mogą teraz pisać wiadomości ze swojego PC

Spodoba się to na pewno osobom, które większość czasu w pracy spędzają przy komputerze i są pochłonięci tabelkami, tekstami czy czymkolwiek innym. Wiedzą też jak ciężko jest się oderwać jeśli do wykonania jest coś ważnego, a w tym czasie otrzymujemy powiadomienia na swój telefon. Jedyny sposobem wtedy jest wyciszenie urządzenia i odczytanie wszystkiego po skończeniu pracy. Z pomocą jednak przychodzi Microsoft i nowa funkcja w systemie Windows 10.

Opcja ta pozwoli na trzymanie swojego telefonu w kieszeni lub plecaku i odpowiadanie na wiadomości bezpośrednio z ekranu komputera. Nowość została zauważona w ostatniej wersji Windows 10 Mobile Insider Preview i nazywa się “Messaging Everywhere”.

Istnieje kilka warunków do spełnienia, aby już teraz korzystać z tej funkcji. Po pierwsze, trzeba mieć urządzenie, które obsługuje Windows 10 Mobile Insider Preview. Może to być jeden z smartfonów Lumia. Następnie funkcję trzeba włączyć z poziomu telefonu. Pozwoli to podłączyć komputer z systemem Windows 10 do telefonu i rozpocząć wysyłanie i odbieranie wszystkich wiadomości.

Kilka tygodni temu pojawiła się też informacja, że w taki sam sposób będzie można połączyć urządzenie z Androidem, więcej możecie przeczytać w tym miejscu.

Źródło: Windows