Tylko 5.5-calowy iPhone 8 Plus może otrzymać wyświetlacz OLED w przyszłym roku

Tylko 5.5-calowy iPhone 8 Plus może otrzymać wyświetlacz OLED w przyszłym roku

Kilka dni temu japońska strona Nikkei donosiła, że Apple w przyszłym roku wyda trzy różne rozmiary iPhone’a 8, a największy z nich, 5.5-calowy iPhone 8 Plus będzie wyposażony już w zakrzywiony ekran OLED. Pozostałe dwa warianty nadal będą korzystać z wyświetlaczy LTPS.

Raport opiera się na oświadczeniu pracownika szczebla kierowniczego firmy Sharp, która dostarcza wyświetlacze dla smartfonów Apple, a w tym roku został przejęta przez chińskiego giganta Foxconn. Chińczycy są głównym dostawcą, montażystą najważniejszych podzespołów dla iPhone’ów.

“iPhone będzie ewoluowało i wkrótce nastąpi przejście z technologii LTPS (low-temperature poly-silicon) do paneli OLED” – powiedział prezydent J. W. Tai na swojej byłej uczelni Tatung University, podczas ceremonii przyznania mu honorowego doktoratu. “Nie wiemy, czy iPhone’y z panelami OLED od Apple będą hitem, ale firma musi podążać tą drogą.”

Tai nie powiedział, kiedy Apple zamierza wprowadzić wyświetlacze OLED, ale potwierdza, że Sharp buduje nową fabrykę, która zajmować się będzie produkcją takich wyświetlaczy w Japonii. Pogłoski mówią również o tym, że przyszłoroczne iPhone’y 8 będą miały również szklany tył, a jedynie rama będzie metalowa. Zmiana projektu jest oczywiście związana z trzyletnim planem oraz wyjątkową 10. rocznicą. Wiemy też, że Apple prowadzi lub prowadziło rozmowy z różnymi producentami paneli OLED jak Samsung, LG czy właśnie Sharp. Według wszelkich przesłanek to właśnie te trzy firmy mogą być dostawcami wyświetlaczy nowego typu dla przyszłych generacji iPhone’ów.

Źródło: Nikkei