Test prędkości ładowania – Galaxy S7 edge, Google Pixel XL i iPhone 7 Plus

Test prędkości ładowania – Galaxy S7 edge, Google Pixel XL i iPhone 7 Plus

Na kanale SuperSafTV na YouTube pojawił się kolejny bardzo ciekawy test. W trzech narożnikach do walki stają trzy tegoroczne flagowe smartfony Galaxy S7 Edge, Google Pixel XL oraz iPhone 7 Plus. Możemy dowiedzieć się z niego, który z nich najszybciej naładuje baterię.

Aby wyrównać szanse na wszystkich trzech urządzeniach włączony zostaje tryb samolotowy, aby wyeliminować czynniki, które mogłyby mieć wpływ na wynik jak Bluetooth czy Wi-Fi. Galaxy S7 Edge, Google Pixel XL oraz iPhone 7 Plus są ładowane oryginalnie dostarczonymi ładowarkami.

Każdy z nich rozpoczyna ładowanie od 1 %. Jak wyjaśnia twórca testu, nie robi on testu przy całkowitym rozładowaniu baterii, ponieważ w takim wypadku urządzenia z Androidem miałyby przewagę. iPhone rozpocząłby ładowanie dopiero po załadowaniu się systemu iOS.

W ciągu 30 minut S7 Edge zdołał naładować baterię do 46 %, Google Pixel XL do 24 procent, a iPhone 7 Plus zaledwie do 18 %. Całkowite naładowanie Galaxy S7 edge trwało 1,5 godziny, drugim na mecie jest Pixel XL po ponad dwugodzinnym ładowaniu, a ostatni doczłapuje się iPhone 7 Plus z wynikiem ponad 3,5 godzin.

Najciekawsze jest jednak to, że smartfon firmy Samsung ma również największą baterię 3600 mAh, drugi jest telefon Google z pojemnością 3450 mAh, a najmniejszą ma produkt Apple, bo tylko 2900 mAh. Warto dodać, że Pixel XL oraz Galaxy S7 edge wspierają szybkie ładowanie, czego nie posiada z kolei iPhone 7 Plus. Również oryginalnie dostarczana ładowarka ma nieco mniejsze możliwości.