Test prędkości iPhone 7 vs Google Pixel

Test prędkości iPhone 7 vs Google Pixel

Obecnie najbardziej wydajnym obecnie chipsetem w świecie mobilnym jest A10 Fusion i zostało to udowodnione w wielu testach. Oczywiście iPhone 7 był porównywany z wieloma innymi urządzeniami w testach prędkości, gdzie wygrywał bez problemu. Tym razem na przeciw staje najnowszy smartfon Google Pixel z chipsetem Snapdragon 821. YouTuber Super Saf postanowił przygotować dwa testy, które przybliżą nam możliwości obu modeli.

W pierwszy teście porównana zostaje prędkość ładowania aplikacji i ich możliwości przywracania przy ponownym włączaniu. Pixel jest nieco słabszy pod tym względem od iPhone 7, ale w porównaniu z innymi smartfonami wypada o niebo lepiej. Pixel i iPhone 7 są praktycznie na równi jeśli chodzi o proste aplikacje jak przeglądarka. Smartfon Google potrafi jednak otworzyć szybciej aplikację aparatu, co może być ważnym czynnikiem dla niektórych osób.

W drugim teście ten sam YouTuber porównał czytniki linii papilarnych, gdzie zdecydowanie wygrywa Google Pixel. Super Saf wyłączył animacje w iOS, które mogły spowolnić ukazanie się ekranu głównego iPhone’a, lecz to również nie pomogło.

Źródło: 9to5google, SuperSaf TV