Tesla otrzymała 250 tysięcy zamówień na elektryczny samochód Model 3

Tesla otrzymała 250 tysięcy zamówień na elektryczny samochód Model 3

Może nie jest to temat stricte związany ze światem urządzeń mobilny, ale na pewno taki, który “elektryzuje” cały świat. Poza tym nie jest też to do końca prawdą, ponieważ Teslę S możemy sterować za pomocą aplikacja i tak zapewne będzie też w przypadku Modelu 3. Kolejny wspólnym czynnikiem jest wielka persona jaką niewątpliwie jest Elon Musk. Wizjoner i człowiek, który wyprzedza swoje czasy jak robił to Steve Jobs.

Prezentacja elektrycznego samochodu Tesla Model 3 wywołała wielkie poruszenie i każdy pewnie już o tym słyszał. CEO Tesli (Elon Musk) za pośrednictwem Twittera poinformował, że pierwsze sportowe, w pełni elektryczne auto cieszy się ogromną popularnością i przechodzi najśmielsze oczekiwania spółki. W pierwszych godzinach Tesla otrzymała ponad 250 tysięcy zamówień.

253k as of 7am this morning

— Elon Musk (@elonmusk) 2 kwietnia 2016

Obecnie na świecie jeździ około 100 tysięcy aut Tesla Model S, a firma po zaledwie 24 godzinach otrzymała prawie 2 razy więcej zamówień na nowy, tańszy elektryczny pojazd. Średnia cena każdego zamówienia to 42 000 dolarów. Najniższa cena jaką trzeba zapłacić to 35 tys. dolarów.

Jak wiemy również Google pracuje nad autonomicznymi samochodami, a pogłoski zza wielkiej wody mówią, że Apple również chce zawojować rynek motoryzacyjny. Rywalizacja między tymi trzema firmami wyglądałaby niezwykle interesująco. Co z tego wyjdzie i czy elektryczne samochody szturmem zdobędą serca kierowców? O tym przekonamy się w najbliższej przyszłości, a wiele na to wskazuje, że tak właśnie będzie.