Samsung podobno rozpoczął prace nad Galaxy S8 z wyświetlaczem 4K

Samsung podobno rozpoczął prace nad Galaxy S8 z wyświetlaczem 4K

Jak zapewne pamiętacie na majowej konferencji I/O, Google zaprezentowało kolejny etap w wirtualnej rzeczywistości o nazwie Daydream. Według wszelkich przesłanek jeszcze w tym roku pojawią się kompatybilne smartfony oraz kontrolery. Aby być zgodne z Daydream, urządzenie oprócz odpowiedniego oprogramowania potrzebuje mieć odpowiednie podzespoły.

W Chinach pojawiła się plotka, która mówi, że Samsung rozpoczął prace nad swoim następnym flagowym smartfonem o nazwie Galaxy S8. Telefon ma zostać zaprezentowany na MWC 2017 w lutym przyszłego roku, a jego nazwa produkcyjna to Projekt Dream. Według tego S8 ma być wyposażony w wyświetlacz 4K, a nazwa Dream jasno wskazuje na kompatybilność z nowym standardem VR.

Nie jest to tak bardzo nieprawdopodobne, ponieważ Samsung jakiś czas temu na targach zaprezentował 5.5-calowy panel UHD, który został nazwany Bio-Blue ze względu na małą emisję światła niebieskiego niż obecne wyświetlacze koreańskiego producenta. Oskarżane są o to obecne ekrany AMOLED od Samsunga.

Nie wiadomo, czy Samsung użyje konkretnie tego panelu, ale widać, że firma pracuje nad panelami o rozdzielczości 4K gotowymi dla VR.

Źródło: TechTastic.nl