Samsung po cichu wydaje Galaxy Xcover 4

Samsung po cichu wydaje Galaxy Xcover 4

Kilka godzin temu, Galaxy Xcover 4 został zauważona na stronie FCC, co świadczy o zbliżającej się premierze. Teraz już urządzenie oficjalnie figuruje na niemieckiej stronie Samsunga. Zdjęcie wyraźnie pokazują jego podobieństwo do poprzednika Galaxy Xcover 4. Specyfikacja wygląda tak jak tego mogliśmy się spodziewać, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami.

Wokół obudowy widzimy wzmocnioną ramę, którą chroni guma. Pod wyświetlaczem znajdują się charakterystyczne trzy przyciski nawigacji. Galaxy Xcover 4 ma przetrwać trudne warunki jak błoto, ulewa, zalanie, upadki, czy pracę w ekstremalnych terenach. Wszystko to zagwarantować mają certyfikaty IP68 i MIL-STD 810G. Pierwszy z nich jest doskonale znany i stosowany w wielu innych urządzenia, gwarantuje wytrzymałość do 1.5 metra pod wodą. MIL-STD 810G to wojskowy standard amerykańskiej armii i poddaje różne urządzenia torturom i testuje wytrzymałość w ekstremalnych warunkach temperaturowych, odporność na wstrząsy oraz wiele innych nadzwyczajnych prób.

Samsung Galaxy Xcover posiada 4.99-calowy wyświetlacz LCD. Pod maską pracuje chipset Exynos 7570, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB wewnętrznej pojemności. Z tyłu znajduje się aparat 13 MP, a z przodu 5 MP. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 2800 mAh. Samsung Galaxy Xcover 4 będzie kosztował 259 euro na rynkach europejskich, czyli około 1 115 złotych. Urządzenie będzie dostępne od kwietnia tego roku.

Źródło: AndroidHeadlines, Samsung