Samsung może zaprezentować dwa elastyczne smartfony w przyszłym roku

Samsung może zaprezentować dwa elastyczne smartfony w przyszłym roku

Samsung to jedna z tych firm, która wyznacza trendy w branży mobilnej i cały czas wprowadza innowacyjne rozwiązania. Wiadomo, że za rozwój najnowszych technologii odpowiedzialne są zespoły badawcze, które nieustannie pracują nad rozwiązaniami, które zostaną wprowadzone w przyszłych urządzeniach.

Jak wiemy od kilku miesięcy mówi się o tym, że Samsung pracuje nad składanym smartfonem o kryptonimie Project Valley. W jednym z wywiadów sprzed kilku miesięcy prezes firmy Samsung przyznał, że świat nie jest jeszcze gotowy na elastyczne smartfony, a technologia nie jest w tak zaawansowanym stadium, aby mogło to się udać w najbliższym czasie.

Jednak wygląda na to, że Samsung może być gotowy podjąć ryzyko, ponieważ firma podobno zarejestrowany patent na technologię, która pozwoli jej na produkcję elastycznych wyświetlaczy w Stanach Zjednoczonych.

Według źródeł branżowych, technologia pozwoliłaby na umieszczenie diod OLED wewnątrz wyświetlacza, który byłoby można wyginać. Nie jest to pierwszy raz, iedy Samsung składa wniosek patentowy na elastyczny wyświetlacz. Ciekawsze w tym przypadku jest jednak uzyskanie patentu na oprogramowanie, które może być wykorzystane do zasilania tego typu wyświetlaczy.

Samsung podobno planuje wprowadzić na rynek dwa nowe smartfony na Mobile World Congress 2017, które będą wykorzystywać elastyczną technologię. Jeden z telefonów będzie składał się na pół, a drugi z 5-calowego urządzenia, będzie mógł się stać 8-calowym tabletem.

Trudno jednak w to uwierzyć, że Samsung zdecyduje się na wprowadzenie dwóch elastycznych smartfonów na MWC. Oczekuje się, że wtedy możemy zobaczyć Galaxy S8 z zakrzywionym ekranem. Jednak plotki o elastycznych smartfonach pojawiały się już wcześniej i brzmiały bardzo podobnie.

Źródło: The Korea Herald