Samsung może wkrótce rozpocząć sprzedaż odnowionych Galaxy Note 7

Samsung może wkrótce rozpocząć sprzedaż odnowionych Galaxy Note 7

Choć mamy zapewnienie prezesa oddziału mobilnego firmy Samsung, że pracują nad Galaxy Note 8 i powinien on zostać wydany latem tego roku, to może powrócić również temat Galaxy Note 7. Jak wiadomo został on wycofany z rynku, a wszystkie potencjalnie wadliwe jednostki wróciły do Korei Południowej. Według The Korea Economic Daily, Samsung chce rozpocząć sprzedaż odnowionych Note 7 w czerwcu. Jednak nie będzie to dotyczyło wszystkich krajów, ale wyłącznie rynków wschodzących jak Indie czy Wietnam.

Podobno w odnowionych jednostkach Galaxy Note 7 znajdą się mniejsze baterie o pojemności 3000 mAh lub 3200 mAh, gdzie początkowo miały one baterię o pojemności 3500 mAh. Telefon ma mieć również zupełnie nową obudowę, a reszta wnętrza pozostanie bez zmian.

Pod koniec styczni Samsung oraz niezależne firmy stwierdziły, że główną przyczyną przegrzewania się Galaxy Note 7 były akumulatory i pozostałe podzespoły nie były wadliwe. Tak więc nowe i mniejsze baterie powinny sprawić, że odnowione jednostki będą bezpieczne. Ich sprzedaż pozwoli Samsungowi na odzyskanie przynajmniej części strat jakie firma poniosła w związku z wycofaniem Note 7 z rynku. Pomogłoby to również w ochroni środowiska, ponieważ pozbycie się milionów urządzeń w sposób bezpieczny i opłacalny byłoby trudnym przedsięwzięciem.

Źródło: The Korea Economic Daily, ZDNet