Samsung dostarczy 6-calowe panele OLED dla flagowego telefonu Xiaomi

Samsung dostarczy 6-calowe panele OLED dla flagowego telefonu Xiaomi

Ostatnimi czasy bardzo głośno mówi się o kontrakcie Samsung Display i Apple na dostawę paneli OLED dla przyszłych iPhone’ów. Jak się jednak okazuje, gigant z Cupertino nie będzie jedynym odbiorcą ekranów OLED. Według The Bell z Korei Południowej, Samsung oraz Xiaomi podpisały umowę na mocy, której dostarczonych zostanie kilka milionów wyświetlaczy wykonanych w tej technologii dla chińskiego producenta smartfonów. Mają one znaleźć zastosowanie w przyszłorocznym flagowcu Xiaomi.

Wszystko jest wynikiem nieudanej współpracy z LG Display, spowodowanej opóźnieniem w budowie fabryki. Efektem zmiany dostawcy jest również, zmiana wyglądu i rozmiaru. LG miało dostarczyć 5.5-calowe panele, a Samsung dostarczy 6-calowe wyświetlacze OLED. Pierwsza partia (milion sztuk) ma zostać dostarczona w grudniu, a kolejna, w ilości 2.2 miliona w styczniu.

Wiele wskazuje, że będzie to dotyczyło flagowego Xiaomi Mi 7, który podobno ma nazwę wewnętrzną “Chiron”. Pojawiały się jednak głosy, że dostawcą paneli dla tego modelu ma być JDI, a nie żadna ze wspomnianych koreańskich firm. Wynika z tego, ze jedno ze źródeł jest w błędzie lub “Chiron” nie jest to Mi 7. Plotki mogą dotyczy zupełnie innego modelu z serii Mi, Redmi lub następcy Mi MIX.

Źródło: The Investor