Porady dla gracza. Kilka przydatnych petentów na co dzień.

Porady dla gracza. Kilka przydatnych petentów na co dzień.

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi zajęcia jakimi parają się ludzie w okresie przeznaczonym na odpoczynek i relaks. Jednym z takich zajęć jest granie w gry video. To obecnie bardzo potężny rynek, które generuje ogromne zasięgi i przychody. Ludzie pokochali wirtualne światy i przygody, które mogą przeżywać za pomocą danej produkcji w postaci gry video na swoim komputerze, czy też konsoli (one aktualnie są bardziej opłacalne pod względem finansowym, ale o tym za chwilę). Sam sprzęt często nie ma, aż tak dużego znaczenia. Tutaj w głównej mierze liczy się coś kompletnie innego. Coś co łączy ludzi i sprawia, że często różnego rodzaju bariery pomiędzy nimi znikają. Chodzi tutaj o pasje. Cały zakres, który obejmują gry video jest na prawdę duży i potrafi zrobić wrażenie. W tym dziale kultury liczą się nie tylko same produkcje. Tutaj bardzo dużą rolę odgrywa społeczność graczy.

To oni napędzają sprzedaż i sprawiają, że dany tytuł zyskuje takie uznanie. Bez ludzi nie ma tak na prawdę żadnego z hobby. To zgrane fandomy, które pilnie śledzą każdy krok np. przed ukazaniem się trailera do najnowszej produkcji, która aktualnie ich interesuje. Wielu twórców gier zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Pomagają oni swoim fanom budować relację i dają im platformy do działania w tej dziedzinie. Chodzi tutaj o tworzenie wirtualnych miejsc spotkań. Przykładowo może być to jedna wielka rozmowa z fanami, podczas niej można omawiać szczegóły powstania danej produkcji, co na pewno stanowi nie lada gratkę dla graczy. Tutaj wiele zależy od samych twórców i głównie od ich zaangażowania. Dobrym pomysłem na budowanie relacji pomiędzy fanami danej gry jest organizowanie eventów w tematyce danego tytułu. Takie spotkania potrafią być niezwykle popularne w danym środowisku graczy i na pewno miejsca na widowni są szybko zapełniane przez zapalonych fanów danej produkcji. Jest to przykładem tego, że obecnie gry są na szczycie, jeżeli chodzi o formy rozrywki. Trzeba oddać twórcom gier to, że przez lata ciężko pracowali na swój sukces i należy im się on w pełni. Jeszcze w poprzedniej dekadzie wielu producentów gier nie posiadało w swoim arsenale, tak wielkich produkcji i zaplecza jakie mają obecnie. Walka o pozycje na rynku nigdy nie jest prosta i w tym przypadku zakończyła się ona wielkim sukcesem. Tytuły gier, które wychodzą obecnie to produkcje, które zapisują się w szeroko postrzeganej popkulturze. Nie musimy szukać daleko. Mamy na naszym terenie produkcje, która zapisała się w świecie gier video i dumnie reprezentuje nasz kraj na całym świecie (i do dziś zdobywa same pozytywne opinie).

Chodzi oczywiście o naszego Wiedźmina 3 Dziki Gon. Gra, która jest przez wielu uważana za wzór, jeżeli chodzi o grę RPG z historią, która wybija się często ponad same mechaniki i rozwiązanie techniczne produkcji. Wiedźmin to właśnie taka gra, pełna dobrych rozwiązań związanych z technologią, ale i tak największym aspektem, który wciąga gracza w ten świat jest fabuła, która na pewno zostaje w głowach ludzi. Nasza rodzima produkcja to tylko jedna z wielu, które są obecnie dostępne na rynku i są godne polecenia. Gier obecnie jest bardzo dużo i każdy z fanów tego zajęcia może znaleźć coś dla siebie. Ciekawe jest to, że niemożliwe jest przejście wszystkiego. Nawet najwięksi fani nie dadzą rady zagrać w każdą grę. Jest ich po prostu za dużo i nie starczyłoby na to czasu. Jednak pokazuje to jak wielkie jest to społeczeństwo i jakie są jego potrzeby. W temacie potrzeb, istnieje wiele tricków, które pozwalają graczowi na co dzień funkcjonować w lepszy sposób i na pewno mogą pozytywnie wpłynąć na jakość jego rozgrywek.

Stanowisko i bród

To często bardzo proste rozwiązania, które powinien opanować praktycznie każdy gracz i to nie ważne w jakim wieku. Jak to w życiu bywa, te najprostsze na papierze rozwiązania, często są jednak trudne do wcielenia ich w życie. Człowiek, który jest przyzwyczajony do danej rzeczy, którą wykonuje w sposób, który nie do końca jest odpowiedni nie będzie miał łatwości w zmianie swoich codziennych czynności. Jedną z nich, która na pewno wpływa na jakość naszej rozgrywki jest poziom czystości stanowiska, na którym mamy zamiar spędzać czas z grą video. Tutaj dowody są podane na tacy w postaci naukowych prac. Poziom czystości wpływa na jakość naszego działania na danym stanowisku. Odnosi się to praktycznie do każdego zajęcia, które mamy wykonywać. To takie proste, jednak nie zawsze pamiętamy o tym, że warto posprzątać i doprowadzić stanowisko gracza do takiego stanu, żeby przed oczami nie wyskakiwał nam żaden bałagan, który na pewno będzie odwracał naszą uwagę i sprawiał, że jakość naszej rozgrywki nie będzie wystarczająca. Chodzi tutaj o komfort użytkowania i tak jak to często bywa, nie musimy zrobić tutaj wiele, żeby grało się nam znacznie lepiej. Dobrze będzie po prostu raz na jakiś czas za pomocą specjalnych środków do czyszczenia sprzętu zająć się nim. Na pewno wpłynie to pozytywnie na ich trwałość i będą wyglądały znacznie lepiej. Człowiek lubi patrzeć na ładne rzeczy, które cieszą jego oko.

Trudno będzie wyciągać pozytywne emocje z gry, jeżeli wokół nas panuje bród. Być może brzmi to dość brutalnie, ale stanowiska wielu graczy wymagają interwencji w tej kwestii. Nie ma się co zastanawiać, tylko brać sprawy w własne ręce i za pomocą specjalnych środków czyszczących działać w tym temacie. Podobnie jest w przypadku każdej innej pracy, którą wykonuje się za biurkiem. Bałagan nie będzie nam sojusznikiem i zawsze będzie sprawiał nam więcej kłopotów, niż pożytku. Warto o tam pamiętać i po prostu sprzątać regularnie. W tym tkwi często cały sekret. To takie proste, ale jednak trzeba o tym pamiętać. Tutaj cały szkopuł. Podejście do sprzątania jest różne u każdego i wiele osób ciężko jest zachęcić do zabrania się do ogarnięcia danego pomieszczenia. Warto pamiętać o tym, że robimy to dla własnego dobra i wygody, która podczas rozgrywki w nasz najnowszy tytuł będzie bardzo pozytywnym aspektem i wyjdzie nam to na pewno na dobre. Dobrze jest dbać o poziom czystości na naszym stanowisku. Jeżeli stanie się to częścią naszej rutyny gracza, to na pewno będziemy wychodzić na tym na plus.

Konsola i jej wielki wróg

Wybór sprzętu, który będzie dla nas główną platformą do grania jest bardzo istotny. Dobrze będzie wybrać takie urządzenie, które będzie spełniało nasze oczekiwania w kwestii jego działania z danym tytułami. Wiele zależy tutaj od tego w jakie gry będziemy chcieli grać. Konsola to wybór dla osób, które raczej nie chcą być niezwykle skillowe podczas grania w różnego rodzaju strzelanki. Komfort i celność podczas grania na padzie pozostawia wiele do życzenia, jeżeli porówna się ją do tej, którą znamy z grania na komputerze. Klawiatura i myszka, którą połączymy z dobrym komputerem daje nam pole do popisu, jeżeli chodzi o gry, w których liczy się celność. Jednak konsola daje nam inne możliwość. Jest pewien aspekt, który ma spore znaczenie. Chodzi tutaj o sam komfort i prostotę grania. Konsola jest znacznie bardziej wygodnym rozwiązaniem i daje nam to, że odpalamy ją jednym przyciskiem, po czym włączamy grę i jest to koniec. Nie martwimy się o ustawienia, czy też walkę z różnym oprogramowaniem. Konsola pod tym względem jest bardzo wygodna i daje nam masę dodatkowego czasu. Jest też inny aspekt.

Konsola jest tańsza i daje nam stosunkowo więcej możliwości, niż komputer. Musimy pamiętać, że na konsoli zagramy w każdą grę, która wyszła na daną generację. Nie musimy martwić się o to, że po odpaleniu danego tytułu będziemy mieli problemy w kwestii płynności. Tutaj wszystko jest już załatwione i jedyne co musimy zrobić to zakupić dany tytuł. Te argumenty są zazwyczaj używane podczas rozmowy o tym, jaki sprzęt najlepiej jest kupić. Konsola jest też znacznie mniejsza, niż komputer. Granie na telewizorze jest tutaj częstym rozwiązaniem, które daje nam dodatkowe wrażenia pod względem wygody. Dobrze, ale co jeśli chcemy grać w sieci w gry, które potrzebują od nas jednak większego zaangażowania pod względem skupienia i czasu reakcji. Na konsoli też możemy to zrobić, ale przepaść pomiędzy poziomem rozgrywki w tej kwestii pomiędzy konsolą i komputerem jest duża i zauważalna praktycznie od pierwszego kontaktu z danym sprzętem. Poziom rozgrywki w tej kwestii na komputerze jest znacznie wyższy. Wszystko za sprawą sprzętu, którym jest myszka i klawiatura połączona z dobrym odświeżaniem naszego ekranu na danym wyświetlaczu. Warto jest jednak pamiętać o tym, że osiąganie danej płynności w nowych grach wymaga od nas kupienia sprzętu, który często będzie kosztował kilka wypłat. Ceny sprzętu komputerowego idą w górę. Zakup wyposażenia do całego stanowiska stanowi nie lada wyzwanie. Jeżeli ktoś nie może odłożyć sobie sporej ilości pieniędzy, to będzie zmuszony do brania kredytu na zakup komputera. Trochę dziwnie to brzmi, ale taka jest niestety prawda.

Granie w nowe tytuły wymaga od gracza poświęcenia w postaci wydania dużej ilości pieniędzy, które nie zwrócą się w żaden sposób. Jest to często cios w budżet i decyzja w tym temacie musi być dobrze zaplanowana. Potrzebujemy często dłuższego okresu czasu na złożenie takiego komputera, który spełni nasze oczekiwania. Można oczywiście skorzystać z gotowców. Jakość takiego sprzętu często mocno odbiega od tego, co napisane jest w opisie produktu. Warto pamiętać o tym, że gotowce często pochodzą z dziwnego źródła i możemy nadziać się na wiele nieścisłości. Przykładowo na serwisach aukcyjnych często będziemy widzieli gotowce, które w swoim wnętrzu posiadają używane części. Raczej nie trzeba tłumaczyć może się to skończyć dla naszego nowego zestawu. Kupowanie komputera to tak na prawdę kupowanie wielu części do jego odpowiedniego działania. Trzeba o tym pamiętać i nie jest to wcale takie proste jak mogłoby się wydawać. Trzeba brać od uwagę masę czynników. Mają one duży wpływ na nasz późniejszy komfort grania i to jakie możliwości będzie miała nasza maszyna. Chcemy przecież kupić możliwie jak najlepszy sprzęty, na który nas stać. Warto jest więc zapoznać się dobrze z tym tematem i na pewno nie ufać każdemu w sieci i każdemu portalowi, na którym mogą znaleźć się osoby, które nie mają zbyt dużej wiedzy i pojęcia na temat, który mają okazję poruszyć w danej konwersacji. Internet jest pełen oszustów i osób, które niekoniecznie są tym za kogo się podają w danej sytuacji.

Finalny wybór

To czy wybierzemy konsolę, czy komputer ma spore znaczenie w temacie komfortu naszej rozgrywki. Dobrze jest pamiętać o tym, że idealną sytuacją jest taka, w której sami możemy wybrać sobie dany sprzęt. Niestety, wiele osób nie ma takiej możliwości i musi działać na sprzęcie, który akurat jest pod ich ręką. Zasięg kupna wielu rzeczy może nie być taki oczywisty u każdego. Wiele osób nie może sobie pozwolić na wydawanie pieniędzy na swoje hobby. Jeżeli mamy taką możliwość to warto to po prostu doceniać. Wtedy będziemy mogli z innej perspektywy podejmować tego typu decyzje w naszym życiu. To co wybierzemy zależy od naszych możliwości. W Internecie możemy czytać masę poradników w tym temacie i kierować się nimi podczas wyboru. Jednak finalnie, co to będzie naszym sprzętem zależy od pojemności naszego portfela. Pieniądze odgrywają w świecie gier spore znaczenie. Sprzęt kosztuje i jego częste wymiany nie są wcale niczym nowym. Musimy brać pod uwagę to, że sprzęt może się psuć. Taka to złośliwość rzeczy martwych. Nie mamy często na to wpływu. Idealną postawą będzie tutaj wybranie sprzętu najlepiej dostosowanego do naszych potrzeb. Wtedy będziemy mogli grać w na danym poziomie, który sobie wybraliśmy. Jednak często nie będzie to możliwe i trzeba się z tym pogodzić. Gra mają łączyć nie dzielić. Istnieje wiele produkcji, które posiadają bardzo małe wymagania i można cieszyć się nimi podczas wspólnych rozgrywek. To piękne, że pasja jaką są gry video potrafi tworzyć relację pomiędzy ludźmi i na tym powinniśmy się skupić, a nie na koszcie naszego sprzętu. Warto o tym pamiętać i stosować się do tych zasad. Być może czasami lepiej będzie przespać się parę dni z naszym wyborem. Wtedy będziemy mogli podjąć dobrą decyzję.

W domu

Codzienność gracza może sprawiać sposobność do generowania wielu dość dziwnych sytuacji w domu. Mieszkanie z dużą ilością innych osób pod jednym dachem wymaga od nas działania w jednej społeczność. Gracz jednak posiada czasami inne priorytety. Warto jest pamiętać, że wiele wymienionych sytuacji jest tak na prawdę okraszonych dużą ilością humoru i nie można brać ich na poważnie. Jedną z nich jest znana na pewno dobrze każdemu graczowi – wizyta gości w czasie grania w ulubioną grę. Straszna sytuacja, która potrafi zniszczyć nie jeden wieczór. Co wtedy można zrobić? Odpowiedź niestety jest jedna. Kultura wymaga od nas tego, żebyśmy mimo wszystko spędzili czas z naszymi gośćmi. Tak już po prostu jest. Można oczywiście kombinować i przetrwać tego typu sytuację w sposób bardziej korzystny dla naszego wieczoru spędzonego przy komputerze. Jeżeli nasza obecność nie jest konieczne i przykładowo tylko ktoś z naszych domowników zaprosił gości to możemy po prostu grzecznie się przywitać i wrócić do naszych zajęć. Gorzej, jeżeli nasze stanowisko jest w miejscu spotkania. Wtedy już nie mamy wyjścia. Z naszego grania i tak nic nie wyjdzie, jeżeli ktoś będzie nam przeszkadzał i dodatkowo źle pokażemy się w oczach przybyłych do naszego domu gości. Taka sytuacja musi zostać wyjaśniona z klasą.

Kolejną z tego typu dziwnych sytuacji może okazać się nadkładanie grania nad obowiązki związane ze szkołą. To dotyczy bardziej osób młodych, które mają jeszcze obowiązek nauki. W naszym kraju musimy się uczyć i jakby nasz program nauczania nie był zły jest to dobre zjawisko. Warto pamiętać, że nadkładanie grania nad obowiązki szkole nie jest dobrym pomysłem. Być może będzie to przyjemne na krótki okres czasu, kiedy złapie się tzw. lenia. Jednak po dłuższym okresie czasu będziemy mogli się szybko zorientować, że nie przynosi nam to niczego dobrego i zamiast zyskiwać więcej czasu na granie, będzie jeszcze gorzej niż przedtem. Braki będą się na siebie nakładać i w ten sposób będziemy zmuszeni do całkowitego zaprzestania naszej przygody związanej z grami. Jest jednak dobry sposób na to, żeby uniknąć takiej sytuacji. Musimy kontrolować nasze oceny. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której będziemy zagrożeni z danego przedmiotu. Gracz to osoba, która powinna dobrze poradzić sobie w takiej sytuacji za sprawą swojego doświadczenia zdobytego podczas rozgrywek w różnego rodzaju trudniejsze produkcje, w których musieliśmy trzymać konkretną sytuację na dobrym poziomie. Tutaj jest podobnie, jednak stawka jest znacznie wyższa. Dobrze jest na bieżąco zajmować się zaległościami i po prostu nie generować kolejnych. Dobrze będzie starać się wywiązywać z naszych obowiązków w sposób sumiennych. Być może to dziwne, jednak działanie taką drogą da nam paradoksalnie więcej czasu na granie. Nie będziemy martwić się zaległościami, oraz tym, żeby zaliczyć klasę z powodu obecności na lekcjach. Czas wolny będzie naszym czasem na granie i to będzie nasza nagroda.

Związek to rzecz, która często jest poddana próbie za sprawą gier video i pasji do niej jednej z osób. Tutaj nie ma się co oszukiwać. Druga połówka raczej nas zostawi, jeżeli nie będziemy zwracali na nią uwagi i gry będą ewidentnie ważniejsze od niej. To oczywiście skraja sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Pięknie byłoby, gdyby to cała para była zapatrzona w siebie i w gry. To marzenie każdego gracza. Jednak jest to dość nieczęsto spotykana sytuacja. Żeby dbać o związek musimy po prostu wykazywać inicjatywę i pokazać, że zależy nam na drugiej osobie. Tutaj wszystko zależy już od naszego pomysłu. Dróg jest wiele. Jednak warto pamiętać też, że nie może to działać w drugą stronę. Ludzie muszą mieć też możliwość realizacji swoich pasji. Bez tego normlane funkcjonowanie będzie niemożliwe. Pasja to forma odpoczynku i odcięcia się na chwilę od codzienności. Warto więc pamiętać, że jeżeli nasz partner w ogóle nie pozwala nam grać, to lepiej jest dobrze z nim po prostu rozmawiać i w ten sposób wyjaśnić mu, że jest to bardzo ważna część naszego życia. Argumenty musimy dobrać sami i najlepiej dostosować je do naszej sytuacji. Poza tym w związku potrzebna jest pełna szczerość. Bez niej relacja raczej nie przetrwa tych trudniejszych chwil. Tutaj podobnie jak w przypadku szkoły warto jest najpierw zadbać o drugą osobę i później czas wolny, który spędzimy na realizacji naszych pasji przyjdzie do nas sam.

Okazje tylko czekają na sprawdzenie

Kolejnym z tricków jakie warto stosować podczas codziennego dnia gracza jest szukania ofert, które można uznać za okazje. Chodzi tutaj o każdą kategorie zakupów. Zawsze dobrze jest zaoszczędzić trochę pieniędzy i wydać je na kolejny cel, który przyda się w naszym asortymencie. Szukanie ofert jest w obecnych czasach bardzo proste. Teraz wszystko opiera się na jednym. W sieci wpisujemy nazwę danej rzeczy i szukamy ofert, których cena będzie najniższa. Można też poczekać i śledzić rynek i dostać dzięki temu daną rzecz w najlepszej cenie. Będzie to jednak długi proces, który będzie wymagał od nas trochę większego zaangażowania. Dobrze będzie też prześledzić historię cen danego produktu. To na pewno pomoże nam określić, czy obecnie widoczna cena jest dla nas atrakcyjna. Stosowanie takiej zasady pozwoli nam zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. Jeżeli chodzi o zakup sprzętu komputerowego to zawsze w grę wchodzą jeszcze rzeczy używane. Tutaj na pewno cena będzie niższa i to sporo. Jednak nie mamy pewności co do jakości tych rzeczy. Dobrze będzie jeżeli znamy się na danym temacie i będziemy mogli chociaż w pewnym stopniu określić, czy dane ogłoszenie będzie dla nas opłacalne. Nowe rzeczy zazwyczaj będą działać nam dłużej. To raczej nikogo nie zaskakuje, że jeżeli kupujemy coś prosto ze sklepu to powinno to działać dłużej, niż produkt, który był już w czyimś posiadaniu. Nowe rzeczy jednak są znacznie droższe i potrafią być dużym ciosem dla naszego budżetu przeznaczonego na nasze zajęcie. Czasami znaczeni lepiej będzie np. odkładać parę miesięcy na daną rzecz i kupić ją z pewnością tego, że nas nie zawiedzie. Warto zaplanować zakupy i tak przygotować się do poniesienia kosztów. Dobrym sposobem na szukanie okazji jest oczekiwanie na okres, w którym na wielu portalach co roku pokazują się różnego rodzaju promocje.

To bardzo dobra droga, która może przynieść nam sporo korzyści w tej kwestii. Dobrze będzie jednak zawsze sprawdzić to, czy dana promocja faktycznie jest opłacalna i czy nie jest po prostu zabiegiem marketingowym, który ma zmylić klienta danego sklepu, który skuszony daną obniżką cen da wrobić się w jakiś przekręt związany bezpośrednio tylko z manipulacją cenami. To bardzo częsty zabieg i dobrze jest go unikać podczas robienia zakupów. Nie możemy dawać się tak łatwo złapać. Wystarczy wyszukać informacji prosto z sieci i tam dowiemy się jakie były wcześniejsze ceny danych produktów. To bardzo proste i dzięki temu nie padniemy ofiarą takiego działania. Nie mówi się o tym zbyt wiele, ale jest to często spotykana sytuacja i to nie tylko w kwestii graczy. Tutaj łapiemy się na to my wszyscy, nawet w sklepie, w którym robimy codzienne zakupy. Często nie jesteśmy w stanie się przed tym obronić. Koszty zmieniają się wolno i nie jesteśmy w stanie zauważyć drastycznych zmian, które mogłoby wzbudzić nasze zainteresowanie danym tematem. Na końcu jeżeli posiadamy wiedzę o tym, że takie działanie jest częste możemy się na to przygotować, przed zrobieniem sporych zakupów. Życie gracza nie jest wcale takie kolorowe. Trzeba tutaj troszkę kombinować, jeżeli chcemy w pełni cieszyć się z naszego hobby. Jest to jednak warte naszego czasu na przygotowania. Nie ma niczego piękniejszego, niż realizowanie się w naszej pasji. Teraz gry to wielka forma spędzania wolnego czasu. Można spędzić masę czasu na granie w daną produkcję. Godziny spędzone przed ekranem, nie są w czasem, który jest zmarnowany, tak jak wiele osób niestety uważa. To pasja jak każda inna i jej fani powinni mieć pełną możliwość grania w gry video