Najlepszy telefon 2022: który smartfon jest dla Ciebie?

Najlepszy telefon 2022: który smartfon jest dla Ciebie?

Szukasz nowego smartfona? Nasz ranking najlepszych telefonów jest tutaj, aby dać Ci ostateczną odpowiedź na następny telefon, który powinieneś kupić. Nasza lista najlepszych smartfonów przeszła kilka poważnych zmian w ciągu ostatniego roku z wprowadzeniem takich jak Google Pixel 6, iPhone 13, iPhone 13 Pro, OnePlus 9 Pro, Oppo Find X3 Pro, i Samsung Galaxy S21 Ultra. Testujemy te telefony rygorystycznie przez nasz proces przeglądu, upewniając się, że sprawdzamy każdy kąt i funkcję – ale przede wszystkim, biorąc pod uwagę, czy mają one przyzwoitą baterię, wielki ekran, mocny projekt i aparat krakingu. Następnie, być może najważniejsze, bierzemy pod uwagę cenę też. Czas przejść już do rankingu.

1. Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra jest naszym najlepszym smartfonem na świecie w tej chwili, i uważamy, że jest to fantastyczny wybór dla Ciebie z jednym z najlepszych aparatów, fenomenalna moc, świetna żywotność baterii, solidna konstrukcja i cała masa innych wspaniałych funkcji. Galaxy S21 Ultra nie jest tani słuchawka, cena jest wysoka dla tego jednego, ale jeśli szukasz ostatecznego doświadczenia smartphone w 2021 będzie ciężko naciskać, aby zrobić lepiej niż ten najnowszy z Samsunga.

Posiada górną 6,8-calowy ekran z 120Hz adaptacyjnej częstotliwości odświeżania i rozdzielczości Quad HD. Jest to jeden z najlepszych wyświetlaczy smartfonów na rynku. Czas pracy na baterii jest również solidny, a my znaleźliśmy to często zobaczyć nas przez cały dzień z pełnego ładowania. Uwaga Galaxy S21 Ultra nie jest dostarczany z ładowarką w pudełku chociaż, więc trzeba będzie użyć istniejących lub kupić jeden oddzielnie. Samsung 108MP aparat na Galaxy S21 Ultra będzie atrakcją dla wielu, a aparat nie zawodzi na tym telefonie. Podobnie jak jego poprzednik, można zrobić 100x zoom fotografii, ale to jest o wiele lepiej tutaj nad Galaxy S20 Ultra z dwóch kamer pracujących zrobić ciężki podnoszenia.

Samsung Galaxy S21 Ultra nie będzie dla każdego z jego wysokiej cenie, ale jest to ostateczny smartfon można kupić teraz biorąc naszą koronę dla najlepszego smartfona pieniądze mogą kupić. Pamiętaj, aby przeczytać naszą pełną recenzję przed podjęciem ostatecznej decyzji, ale jeśli jesteś po jednym z najlepszych ogólnych doświadczeń smartphone wierzymy, że znajdziesz go tutaj z najnowszym Samsunga.

2. iPhone 13 Pro / iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max to najlepsze iPhone’y dostępne w chwili pisania tego tekstu, oferujące więcej mocy niż kiedykolwiek wcześniej, ulepszone aparaty, częstotliwość odświeżania 120 Hz i zaskakująco dobry czas pracy na baterii. Niezależnie od tego, czy wybierzesz 6,1-calowy iPhone 13 Pro czy 6,7-calowy iPhone 13 Pro Max, otrzymasz ostry ekran OLED ze zmienną częstotliwością odświeżania 120 Hz. Dalsza obecność wcięcia jest irytująca, ale tym razem jest nieco mniejsza i łatwa do zignorowania, zwłaszcza gdy zobaczysz ogólną jakość wyświetlacza.

Apple przeszedł samego siebie z żywotności baterii na iPhone 13 Pro Max, który jest naprawdę wielki, a nie tylko jest wielki dla iPhone’a. iPhone 13 Pro’s nie jest tak dobry, ale wciąż jest przyzwoity i stanowi ulepszenie życia iPhone’a 12 Pro. iPhone 13 Pro zawiera te same typy obiektywów, co w zeszłym roku, ale z większymi pikselami i nowymi trybami, w tym imponującym trybem makro i nieco mniej znaczącym trybem kinowym. Między tym wszystkim a ich poprawioną wydajnością w słabym świetle, te aparaty są asem.

Podczas gdy iPhone 13 Pro i Pro Max są najlepsze iPhone’y, są one nieco topped przez Samsung Galaxy S21 Ultra, który ma lepszy design i bardziej wszechstronny aparat, ale te telefony pochodzą bardzo blisko, i są oczywistym wyborem dla fanów iPhone’a. Dzięki wyższej częstotliwości odświeżania niż zakres iPhone 12, nowy tryb makro i mniejsze wcięcie, nie są one największe aktualizacje, ale są niezaprzeczalnie świetne.

3. OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro to flagowy telefon najwyższej klasy i taki, który poprawia główną słabość poprzednich telefonów OnePlus – ich aparaty. Jest to telefon, który może konkurować z innymi najlepszymi telefonami, a niektórzy mogą nawet preferować jego aparat od innych telefonów na tej liście. Ma 6,7-calowy ekran, który prawdopodobnie zaimponuje Ci swoim “Fluid Display”, który ustawia częstotliwość odświeżania na 120Hz. Nie tylko sprawia to, że gry wyglądają lepiej, ale po prostu przewijanie stron internetowych wygląda płynniej. Znajdziesz tu także niezły upscaling i HDR10+. Nie oferuje on absolutnie najlepszej żywotności baterii, jaką widzieliśmy na smartfonie, ale posiada ogniwo o pojemności 4500 mAh, które ma wystarczyć na cały dzień z jednego ładowania. Ma też świetne funkcje szybkiego ładowania i ładowania bezprzewodowego.

Dzięki nowemu partnerstwu z Hasselblad i ultra-szerokiemu obiektywowi “freeform”, zaprojektowanemu w celu zmniejszenia zniekształceń na krawędziach zdjęć, OnePlus 9 Pro jest najlepszym telefonem z aparatem OnePlus. Nie jest to absolutnie najlepszy telefon z aparatem, ale jest to niezwykły krok w górę od firmy z doskonałym aparatem głównym 48MP obok 8MP teleobiektywu i 50MP ultraszerokiego.

OnePlus może skupić swoją uwagę na kamerach dla OnePlus 9 Pro, ale jest to ogólnie niesamowity smartfon oferujący najwyższą moc, świetny wyświetlacz i większość funkcji, których można oczekiwać od każdego innego telefonu, który znajdziesz na tej liście. Żywotność baterii nie jest absolutnie najlepszy, a to jest niezwykle drogie, biorąc pod uwagę historię OnePlus na rynku smartfonów, ale zdobył swoje miejsce tak wysoko na naszej liście najlepszych smartfonów, ponieważ jest to ogólny pakiet.

4. iPhone 13

iPhone 13 nie jest tak duży upgrade jak iPhone 13 Pro, jak to brakuje 120Hz częstotliwość odświeżania, ale z oodles mocy i dobrej żywotności baterii jest silnym wyborem, jeśli nie masz fortuny, aby wydać. Dzięki 6,1-calowemu wyświetlaczowi OLED o rozdzielczości 1170 x 2532 iPhone 13 ma jasny i wyraźny ekran. Nie ma co prawda częstotliwości odświeżania 120 Hz, ale ma przynajmniej nieco mniejsze wcięcie niż iPhone 12. W naszych testach iPhone 13 niezawodnie trwał przez cały dzień użytkowania, ale niewiele więcej. To stawia go w dość przeciętnym terytorium, ale nadal jest to poprawa w stosunku do wielu poprzednich iPhone’ów tutaj.

iPhone 13 nie ma teleobiektywu, ale jego główny i ultraszeroki aparat działa dobrze, z tym pierwszym ma większe piksele niż iPhone 12’s. Z ulepszonej stabilizacji obrazu zbyt, plus kilka nowych trybów fotografowania i funkcji, jest wiele do gry z tutaj, i wiele do lubienia. iPhone 13 Pro / Pro Max i Samsung Galaxy S21 zakres mają przewagę nad iPhone 13, jeśli chodzi o specyfikacje i funkcje, ale ten standardowy model iPhone zbliża się do dopasowania ich, zwłaszcza jeśli chodzi o żywotność baterii. I faktycznie prawdopodobnie ma nieco więcej mocy niż jego rywale z Androidem.

5. Samsung Galaxy S21 / S21 Plus

Samsung Galaxy S21 i jego większe rodzeństwo próbują zrobić coś innego, i oba są znacznie tańsze niż Galaxy S20 zakres był na starcie. Oba nadal oferują fenomenalne doświadczenie smartphone, a przy niższej cenie będzie to najlepszy wybór dla wielu. Wiele zostało powiedziane na temat przełącznika Samsunga do Full HD dla Galaxy S21, ale w naszych testach nie zauważyliśmy pukanie w dół w rozdzielczości dużo, chyba że byliśmy testowania telefonu obok siebie z wyświetlaczem QHD. Z częstotliwością odświeżania 120 Hz i wielką jasnością, ekran Galaxy S21 zadowoli wielu, a jeśli jesteś po większej opcji znajdziesz Plus jest zbudowany dla Ciebie z 6,7-calowym ekranem.

Żywotność baterii na Samsung Galaxy S21 potrwa cały dzień z jednego ładowania, a jego komórka 4000mAh oznacza, że dostaniesz dużo użytkowania z słuchawki bez konieczności ładowania telefonu. Znaleźliśmy S21 Plus oferuje dłuższą żywotność baterii choć z jego 4,800mAh komórki. Galaxy S21’s aparat jest taki sam jak Galaxy S20, ale kilka poprawek oprogramowania zostały zawarte z Samsung, które sprawiają, że tylko, że dotyk lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, to nie jest tak fenomenalny jak Galaxy S21 Ultra, ale dla większości tylko chcąc strzelać dziwne snap, to będzie pasować do Ciebie idealnie.

Samsung Galaxy S21 będzie idealnym smartfonem dla wielu z jego wielką mieszankę solidnych specyfikacji, świetny design i fakt, że jest tańszy niż Galaxy S21 Ultra, jak również jego poprzedników. Jeśli posiadasz Samsung Galaxy S20 nie polecamy zakupu tego, ale dla innych będzie to idealny smartfon. Jeśli potrzebujesz nieco dłużej działającej baterii i większego wyświetlacza, rozważ również Samsung Galaxy S21 Plus (mimo że jego specyfikacja jest bardzo podobna).

6. Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 jest zwieńczeniem lat postępu firmy i jest to najwyższe miejsce, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, aby smartfon od producenta usiadł w tym zestawieniu najlepszych telefonów. W Xiaomi Mi 11 dostaniesz wszystko, od topowego procesora, fenomenalnego wyświetlacza, potężnego tylnego aparatu i wiele więcej. W Xiaomi Mi 11 znajduje się 6,81-calowy wyświetlacz, który ma najwyższą rozdzielczość 1440 x 3200. Ten panel AMOLED jest jednym z naszych ulubionych w smartfonach w tej chwili, i posiada częstotliwość odświeżania 120Hz, co oznacza, że gry i wiele więcej jest super płynne.

Aparat w Xiaomi Mi 11 brzmi świetnie na papierze i choć może nie jest tak potężny, jak się spodziewaliśmy w rzeczywistości, jest to wszechstronny aparat z głównym obiektywem 108MP f/1.9 i ultraszerokim 13MP f/2.4, który go wspiera. Nie ma tu jednak żadnego teleobiektywu.

Żywotność baterii jest jednym ze słabszych obszarów dla Mi 11, ale nie jest okropna i stwierdziliśmy, że komórka telefonu o pojemności 4600 mAh wytrzyma cały dzień normalnego użytkowania. Jeśli spodziewasz się korzystać z telefonu znacznie więcej, możesz chcieć szukać w innym miejscu na tej liście. Xiaomi Mi 11 to świetna alternatywa dla normalnych nazw, których można się spodziewać w tym rankingu najlepszych smartfonów. Czas pracy baterii nie jest najlepszy, i nie ma teleobiektywu, ale jeśli jesteś w porządku z tymi ustępstwami, może się okazać, że Mi 11 jest zbudowany dla Ciebie.

7. Google Pixel 6 / Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro to najbardziej ekscytujące telefony, które Google uruchomił w długim czasie, lub prawdopodobnie kiedykolwiek. Oba mają projekt, który jest niepodobny do innych telefonów, z dużym wizjerem aparatu i trójkolorowym schematem kolorów, a oni są tak samo interesujące wewnątrz, z chipsetem Google Tensor, który został zaprojektowany i zbudowany specjalnie dla tych telefonów. Oba aparaty doskonale nadają się również do robienia zdjęć, z 50 MP aparatem głównym i 12 MP ultraszerokokątnym – wraz z 48 MP teleobiektywem oferującym 4-krotny zoom optyczny w przypadku Pixela 6 Pro.

A mówiąc o Pixelu 6 Pro, jest to prawdziwy flagowiec, z 6,7-calowym ekranem QHD+ 120Hz i 12GB pamięci RAM. Standardowy Pixel 6 ma nieco gorszą specyfikację, ale też jest w kusząco przystępnej cenie, a oba telefony działają pod kontrolą Androida 12, z nienaruszoną wizją oprogramowania Google. Więc są one świetną wizytówką dla Androida, ale żywotność baterii i chipset, który nie jest dość dopasowanie do rywali w benchmarkach zatrzymuje je ranking wyżej na tej liście.

8. Oppo Find X3 Pro

Oppo Find X3 Pro jest kontynuacją jednego z najlepszych smartfonów 2020 roku – to bez zaskoczenia Oppo Find X2 Pro – i ten zestaw jest najbardziej zrealizowane smartphone od producenta do tej pory. Znajdziesz topowy wyświetlacz, procesor, aparat i wiele więcej na Oppo Find X3 Pro, który uzasadnia jego wysoką cenę.

6,7-calowy wyświetlacz w tym telefonie jest jednym z najlepszych na rynku w tej chwili. Rozdzielczość jest fantastyczna, to jest punchy i będziesz cieszyć się przy użyciu ekranu na tym urządzeniu, jeśli jesteś po dużym telefonie. Oppo Find X3 Pro jest jednym z lepszych smartfonów życia baterii tam, i znaleźliśmy w naszych testach, że to często trwa cały dzień średniego do wysokiego wykorzystania. Jeśli nie trzeba naładować często, posiada niektóre top-end szybkiego ładowania, aby to nadrobić.

Istnieje kilka fantastycznych specyfikacji tutaj czyniąc go jednym z bardzo najlepszych telefonów z aparatem można kupić już teraz. To jest, gdzie Oppo Find X3 Pro świeci przez, i znaleźliśmy aparat był w stanie podjąć kolorowe zdjęcia z dużą ilością szczegółów.

To nie jest tani słuchawka można się spodziewać od Oppo. Jest to top-end telefon, który jest w stanie walczyć z dużych pistoletów Apple, Samsung i OnePlus, które otaczają go. Jeśli jesteś po coś innego, upewnij się, aby przeczytać naszą recenzję poniżej.

9. Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Najnowszy wpis Samsung Note jest Samsung Galaxy Note 20 Ultra, z zaawansowanymi funkcjami, świetnie wyglądający ekran, i specjalne funkcje dla rysika S Pen, który jest zawarty w telefonie, które dają dodatkowe wszechstronne sposoby korzystania z urządzenia. Jasne, że jest drogi, i dość ogromny, i nie ma w rzeczywistości wszystkie dzwonki i gwizdki Galaxy S20 Ultra lub Galaxy S21 Ultra. Ale te słabości są nadrobione z dużą ilością zalet.

Galaxy Note 20 Ultra ma jeden z najlepszych wyświetlaczy w każdym smartfonie, z częstotliwością odświeżania 120 Hz (w rozdzielczości FullHD+) i możliwością rozdzielczości QHD+ (przy częstotliwości odświeżania 60 Hz) – plus na 6,9 cala jest mnóstwo miejsca na filmy, gry i aplikacje produktywności. Aparat Samsunga Galaxy Note 20 Ultra jest… imponujący. Dzięki 0,5-krotnemu ultraszerokokątnemu, 1-krotnemu zwykłemu, 5-krotnemu optycznemu i 50-krotnemu cyfrowemu zoomowi możesz zbliżyć się do obiektu i nadal robić wspaniałe zdjęcia.

Jeśli Note 20 Ultra ma jakiś słaby punkt, to jest nim bateria. W większości świata (w zasadzie poza Ameryką Północną) słuchawka pochodzi z Samsung Exynos 990 chipset, który nie jest dość wydajny – jeśli popchnąć słuchawkę, trzeba będzie naładować przed dzień jest na zewnątrz. Jest to prawdziwy top-end telefon z najlepszych specyfikacji w każdym sektorze, więc jeśli budżet (i ręka) może rozciągnąć się na to, Samsung Galaxy Note 20 Ultra jest moc i produktywność użytkownika telefon z wyboru.

10. Realme GT

Realme nigdy nie pojawił się w naszym rankingu najlepszych smartfonów, aż do teraz. Ta nowa słuchawka z firmy jest jego najlepszy jeszcze, i to posiada top-end specyfikacji, które mogą konkurować z bardzo najlepszych telefonów, ale z przystępnej cenie. Realme GT może być trudne do znalezienia w Wielkiej Brytanii, ale jeśli masz determinację, prawdopodobnie będziesz cieszyć się, co to może zaoferować w przystępnej cenie. 6,43-calowy wyświetlacz Super AMOLED zrobił na nas wrażenie w Realme GT i choć nie dorównuje on absolutnemu top-tierowi technologii ekranów smartfonów, to jest świetnym wyborem do oglądania filmów i nie tylko.

Spodziewaj się solidnego dnia pracy na baterii Realme GT, a jego technologia ładowania jest szczególnie imponująca. Jeśli telefon jest pusty, możesz go naładować do pełna w nieco ponad 30 minut. Aparat jest jednym ze słabszych elementów Realme GT, ale należy pamiętać, że jest to tańszy telefon i myślimy, że będzie w porządku z tym, co ta słuchawka jest w stanie. Posiada 64MP aparat główny, 8MP ultraszeroki i 2MP kamerę makro.

Jest to jeden z najtańszych wpisów w naszym rankingu bardzo najlepszych smartfonów, a jeśli jesteś po coś trochę innego niż reszta rynku telefonów to warto rozważyć. Jego śmiały design i przystępna cena to dwa kluczowe wyróżniki, które sprawiają, że Realme GT błyszczy.

11. OnePlus 9

OnePlus 9 jest mniejszy telefon niż OnePlus 9 Pro w wielu aspektach, ale jest to również dość trochę tańsze, i prawdopodobnie utrzymuje duszę jego droższe rodzeństwo nienaruszone. Dla jednej rzeczy zachowuje markę Hasselblad (i doświadczenie aparatu, który idzie z tym), jak również o tym samym sprzęcie aparatu jako OnePlus 9 Pro. Przy rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli OnePlus 9 nie ma najostrzejszego ekranu, ale jest wystarczająco ostry, a jego częstotliwość odświeżania 120 Hz w połączeniu z technologią AMOLED sprawia, że jest to jeden z najlepszych wyświetlaczy, jakie można uzyskać za tego rodzaju pieniądze. Jest też dość duży, bo ma 6,55 cala.

W OnePlus 9 znajduje się duża bateria o pojemności 4500 mAh, która wystarcza na cały dzień i ładuje się bardzo szybko, ponieważ obsługuje ładowanie 65W. Plus, jest bezprzewodowe ładowanie w tutaj też, jeśli chciałeś zdecydować się na podkładkę ładującą zamiast. Jest to duża aktualizacja dla OnePlus 9, i choć nie osiąga wyżyn OnePlus 9 Pro jest sprawia, że niektóre fantastyczne prawdziwe do życia obrazy, które nie będzie się wstydzić, aby podzielić się z przyjaciółmi. Posiada 48MP szeroki aparat, 50MP ultraszeroki i 2MP czujnik głębi. OnePlus 9 to telefon, który ma prawie wszystko. Od świetnego ekranu po wysokiej klasy chipset, sprawne aparaty, długotrwałą baterię i dobre oprogramowanie. Podobnie jak telefony przed nim, nie jest to absolutnie najlepszy wybór, ale jest bardzo dobry w swojej cenie.

12. iPhone 12 Pro / iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro bierze wszystko wspaniałe o iPhone 12 i podnosi go. Następnie jest iPhone 12 Pro Max, który oferuje lepszą żywotność baterii i nieco bardziej wydajny aparat, a także ogromny ekran. Dodatek do iPhone’a 12 Pro może nie być warta zauważalnego skoku cenowego, ale ta para telefonów była niezaprzeczalnie najlepszym Apple wydała aż do iPhone 13 zakres przybył.

Apple 6,1-calowy ekran OLED na iPhone 12 Pro naprawdę chwycił naszą uwagę – jest fantastyczny do strumieniowania wideo i gier, nawet jeśli jest on ustawiony na 60 Hz, podczas gdy inne telefony pchają 90 Hz, a nawet 120 Hz częstotliwości odświeżania. Tak, notch wycięty na górze jest nadal tutaj, ale uważamy, że jest to łatwe do zignorowania po chwili, nawet jak inne telefony zrobić tylko dobrze z dziur w wyświetlaczach. Jest to jedne z najlepszych żywotność baterii, jakie kiedykolwiek doświadczyliśmy na iPhone, z dalszych optymalizacji w ramach iOS i większej komórki wewnątrz samego telefonu. To nadal nie jest gra zmieniającą, ale to lepiej niż inne telefony Apple i iPhone 12 Pro Max jest szczególnie godne uwagi.

Potrójna konfiguracja aparatu w iPhone 12 Pro jest fantastyczna. Podczas gdy trzy tylne kamery nie są zbyt różne od tych w iPhone 11 Pro, z wyjątkiem dodanego czujnika LiDAR, który rzekomo umożliwia zdjęcia w stylu portretowym nawet w trybie nocnym. iPhone 12 Pro Max jest jeden, aby przejść do choć jeśli chcesz bardzo najlepszy aparat na urządzeniu Apple. iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max są bardzo potężne, a oni są również bardzo drogie. Podczas gdy ta sama kwota pieniędzy może kupić ci telefon Samsung z większym ekranem i więcej pamięci masowej na poziomie podstawowym, większość użytkowników iOS nie chce mieć do czynienia z Androidem. Zamiast tego, mogą spodziewać się kilku kluczowych aktualizacji nad iPhone 11 Pro, jak 5G i MagSafe do przypinania na akcesoria (jak również bezprzewodowe ładowarki) łatwo i bezpiecznie.

13. Samsung Galaxy S20 / S20 Plus

Samsung Galaxy S20 i Galaxy S20 Plus były wcześniej najlepsze smartfony pieniądze można kupić, ale mamy teraz pchnął je dalej w dół naszej listy od wprowadzenia Galaxy S21 i Galaxy S21 Ultra. Te dwa telefony pozostają w naszym najlepszym z listy, ponieważ są one nadal niektóre fantastyczne wybory dla następnego telefonu z systemem Android, a cena jest prawdopodobne, aby kontynuować spadek w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Oba te urządzenia mają ekrany telefonów, które są cięcie powyżej reszty, a każdy z nich jest zdolny do 120 Hz częstotliwości odświeżania, które pozwoli na znacznie płynniejsze przewijanie i rozgrywki na ekranie telefonu. Żywotność baterii na Galaxy S20 i Galaxy S20 Plus nie jest najlepszy, jaki kiedykolwiek widzieliśmy na smartfonie, ale większe baterie niż w serii S10 pozwalają te urządzenia trwać dłużej i to wystarczy na dzień. Oba urządzenia są wyposażone w funkcję ładowania bezprzewodowego, a także funkcję Reverse Power Share, która pozwala na doładowanie telefonu znajomego.

Samsung udoskonalił zestaw aparatów w urządzeniach Galaxy S20 w porównaniu z Galaxy S10. Może nie wygląda to dużo lepiej na papierze, ale większe piksele i ulepszone oprogramowanie dodaje do flagowego doświadczenia. S20 i S20 Plus są pełne wspaniałych funkcji, i choć mogą już nie być najlepsze, że Samsung ma do zaoferowania są one nadal satysfakcjonujące doświadczenie smartphone. Gdybyśmy musieli wybrać jeden, poszlibyśmy na większy ekran, większa bateria nieco ulepszony tylny aparat Galaxy S20 Plus, ale oba telefony zasługują na to miejsce w naszym rankingu.