Bose NC 700 – bezprzewodowe słuchawki dla wymagających

Bose NC 700 – bezprzewodowe słuchawki dla wymagających

Wybór odpowiednich dla siebie słuchawek bezprzewodowych niejednego może przytłoczyć. Producenci sprzętu audio, walczą o klienta na każdym kroku, starając się przykuć jego uwagę nowoczesnymi rozwiązaniami, ciekawymi parametrami czy odpowiednim designem. Oczywiście wraz ze wzrostem jakości słuchawek rośnie także cena. Optymalnym wydaje się taki ich dobór, aby stosunek ceny, do jakości był jak najlepszy. Czy słuchawki z serii 700 od Bose będą trafiona inwestycja, w której za wysoką cena stoi jeszcze wyższa jakość wykonania?

Jak słuchawki się prezentują?

Już przy pierwszym kontakcie z opakowaniem widać od razu, że jest to produkt Premium. Wszystko wygląda prosto, elegancko i profesjonalnie. Nie ma tu niepotrzebnych haseł typowo reklamowych. Na pudełku znajdziemy za to faktycznie potrzebne informacje takie czas działania czy rodzaj technologii tłumiący hałas. Po otwarciu, naszym oczom ukaże się eleganckie sztywne etui z ekologicznej skóry zamykane przy użyciu zamka błyskawicznego. Same słuchawki swoim wyglądem zapewne starały się odciąć od poprzednich modeli tego producenta. O ile wcześniejsze serie były dość ekstrawaganckie i udziwnione, co jednym przypadło do gustu a innym mniej bose 700 powinny spodobać się wszystkim melomanom. Wiele osób uważa je wręcz za najładniejsze model dostępny obecnie na polskim rynku. Jest elegancko i ponadczasowo. Elementy wykorzystane do konstrukcji słuchawek to w większości wysokiej jakości tworzywo sztuczne, wzmocnione elementami metalowymi w newralgicznych punktach. Miejsca styku z głową są dodatkowo wyłożone przyjemną w dotyku gumą. Słuchawki są odpowiednio sprężyste, dopasowują się do kształtów głowy i zapewniają wygodę także podczas dłuższych sesji.

A jak się na nich słucha muzyki?

Już na wstępie warto wspomnieć o wykorzystaniu w tym modelu technologii ANC. Pozwala ona całkowicie wyciszyć dźwięki otoczenia, dzięki czemu dźwięk muzyki będzie jedynym docierającym do naszych uszu. Poziom wyciszenia możemy dodatkowo ustawić na jednym z trzech dostępnych poziomów. I tak niższe poziomy sprawdzi się w czasie domowego odpoczynku, gdy zależy nam, aby usłyszeć dzwoniący telefon lub dzwonek do drzwi. Wyciszenie maksymalne jest w stanie wyciszyć otoczenie nawet w gwarnym, publicznym miejscu. Jakość połączeń telefonicznych jest więcej niż poprawną. Używając bose 700 podczas rozmów mamy pewność, iż nasz rozmówca słyszy nas doskonale a i my nie mamy problemów z jego zrozumieniem. Jednak punktem, w którym słuchawki te lśnią najbardziej jest jakość dźwięku. A ten, pamiętając o tym, iż są to słuchawki bezprzewodowe jest wręcz bezkonkurencyjny. Podział na oddzielne pasma jest wyraźny. Bas jest donośny jednak nie przytłacza sobą pozostałych tonów. Dźwięki wysoki są wyraźne i naturalne a środek odpowiednio szeroki. Zalety te docenią szczególnie osoby, które na co dzień słuchają bardziej wymagających rodzajów muzyki.