[ANDROID]Powiadomienia i pisanie SMS-ów na PC z Windowsem 10

[ANDROID]Powiadomienia i pisanie SMS-ów na PC z Windowsem 10

Już kilka lub kilkanaście miesięcy temu pisałem, że wkrótce będziemy mieć możliwość synchronizacji swojego telefonu z Androidem z naszym pecetem, który działa na Windowsie 10. Wszystko to się przedłużyło aż do wydania ostatniej większej aktualizacji, która trafia właśnie na wszystkie komputery pod nazwą Fall Creators Update.

Co daje nam synchronizacja obu urządzeń? Może ona znacznie ułatwić pracę wielu osobom, które cały dzień pracują na komputerze. Mianowicie Windows 10 po ostatniej aktualizacji pozwala na odbieranie powiadomień ze smartfonu oraz odpisywanie na wiadomości. Jest jednak pewien problem,ponieważ funkcja nie działa dla systemu w języku polskim. Nie jest to może wielkim problemem, ale miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni.

Po pierwsze oczywiście musimy pobrać Fall Creators Update, a jeśli już zaktualizowaliśmy nasz komputer to oczywiście pomijamy ten krok. Dostępność możemy sprawdzić w ustawieniach w zakładce Aktualizacje. Warto przygotować się na dłuższe pobieranie oraz samą instalację. Jest ona oznaczona numerem 1709.

Tu stajemy właśnie przed wyborem, czy chcemy korzystać z powiadomień, ponieważ do tego wymagana jest zmiana ustawień regiony i aktywacja Cortany, która oczywiście w Polsce nie funkcjonuje. W Panelu sterowania przechodzimy do pozycji Region i tam wybieramy Stany Zjednoczone (Angielski). Zostaniemy poproszeni o ponowne uruchomienie komputera.

Po uruchomieniu się systemu,musimy zmienić język wprowadzania i wybrać English (United States), ale może być również konieczność pobrania tego pakietu. Przy kolejnym ponownym uruchomieniu Cortana powinna już bez problemu działać w naszym Windows 10.

Następnie przechodzimy do konfiguracji naszego telefonu. Cortana nie jest dostępna w Google Play w naszym kraju, a więc będziemy musieli pobrać ją z innego źródła. Najbardziej zaufanym jest APKmirror. Po zainstalowaniu aplikacji, musimy dokonać logowania na to samo konto Microsoft, którego używamy w komputerze z Windows 10. W samej aplikacji przechodzimy do ustawień (Settings) i następnie wybieramy Cross device, gdzie zaznaczamy wszystkie pozycje. Po wykonaniu tej czynności wszystkie powiadomienia, które widzimy w aplikacji będą wyświetlać się w Centrum powiadomień na pececie.

Natywna wyszukiwarka w komputerze zmienia się w Cortanę. To właśnie tam będziemy rozpoczynać przygodę z pisaniem SMS-ów. Wpisujemy w niej send SMS. Odpowiadać na wiadomości możemy z okna powiadomień.

Źrodło: Android.com.pl