Agrosar czy Halvetic – który produkt wybrać?

Agrosar i Halvetic to herbicydy, które cieszą się uznaniem wśród klientów i mają do zaoferowania wiele rolnikom. Jak środki chwastobójcze tworzone są z myślą o najróżniejszych uprawach i chronieniu ich przed szkodliwym działaniem chwastów. Szacuje się, że bez wykorzystywania tego rodzaju środków roczne plony byłyby wielokrotonie mniejsze, także śmiało można powiedzieć, że tego rodzaju środki stoją na straży całego procesu zaopatrywania ludzi w żywność. Jakie są ich zalety i który z nich warto wybrać? Poniżej znajdują się informacje na ten temat.

Halvetic – nowoczesny herbicyd

Zaprezentowany kilka lat temu Halvetic w krótkim czasie wywołał spore zamieszanie w branży. Był pierwszym środkiem chwastobójczym, w którym z powodzeniem zastosowano technologię BGT, czyli Better Glyphosate Technology. Podobnie, jak wiele środków tego rodzaju opiera się na glifosacie, ale tym razem substancji czynnej jest mniej przy takiej samej skuteczności. Oznacza to, że środek pozostawia mniejszy ślad chemiczny. Jest sprzedawany w formie koncentratu rozpuszczanego w wodzie, ale nie trzeba do niego dodawać żadnych adiuwantów, przez co możliwość popełnienia jakiegokolwiek błędu jest znikoma. Całość cechuje się skutecznością, szybkością działania oraz wygodą dla użytkowników. Stosowany jest nalistnie w przypadku chwastów jednoliściennych i dwuliściennych i to zarówno jednorocznych, jak i kilkuletnich.

Agrosar, czyli uniwersalny herbicyd

Agrosar to cieszący się wielką popularnością środek chwastobójczy, który może być stosowany na wszystkie rodzaje chwastów jednoliściennych i dwuliściennych, co czyni z niego preparat wyjątkowo uniwersalny. Jest to dolistny środek o działaniu układowym, który po opryskaniu jest pobierany przez zielone części roślin, takie jak pędy, liście czy łodygi. Następnie rozprzestrzenia się po całej roślinie, hamując jej wzrost i rozwój, i dociera do części podziemnych. Ten etap prowadzi do śmierci rośliny i zlikwidowania problemu. Stosowany może być zarówno po zbiorach roślin uprawnych, w ogrodach przydomowych, jak i na działkach, w sadach jabłoniowych czy wzdłuż ogrodzeń, gdzie chwasty bardzo często przeszkadzają ludziom. Nie może być jednak stosowany w okresie nadmiernej suszy czy przed zbliżającymi się opadam deszczu albo kiedy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza.

Który produkt wybrać?

Na pierwszy rzut oka wydają się one dość podobne do siebie i w podobnym czasie przynoszą pierwsze, a także finalne efekty. Halvetic ma jednak tę przewagę, że cechuje się najwyższą skutecznością, nawet jeśli używany jest w niekorzystnych warunkach, takich jak niedobór wody w glebie czy skrajne temperatury. Dzięki temu środek nie stanowi dla użytkowników żadnego ograniczenia i może być wykorzystywany o wiele częściej. Ponadto Halvetic dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii nie pieni się w procesie tworzenia roztworu, jest bardzo wygodny w użyciu i bezpieczny dla samych użytkowników. Wszystko wskazuje na to, że jest środkiem, który wygrywa z konkurentem.

Dodaj komentarz