Park w sąsiedztwie – ceny nieruchomości w górę!

Park w sąsiedztwie – ceny nieruchomości w górę!

Park w sąsiedztwie – ceny nieruchomości w górę!

Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania to tylko w tym samym mieście cena metra kwadratowego może być bardzo różna w zależności od konkretnej lokalizacji. Na cenę metra kwadratowego wpływa oczywiście bardzo wiele czynników, a do tych ważniejszych na pewno można zaliczyć bliskość szkół, przedszkoli, placówek medycznych, sklepów, środków komunikacji miejskiej, jak i bliskość samego centrum miasta, gdzie często pracujemy. Najnowsze trendy pokazują jednak wyraźnie, że obecnie na wartość mieszkania największy wpływ ma bliskość parku, szczególnie tego położonego gdzieś w ścisłym centrum dużego miasta.

Tereny zielone na wagę złota

W zatłoczonych, głośnych i brudnych miastach tereny zielone są dosłownie na wagę złota. W przypadku jednych polskich miast jest ich dość dużo, a w przypadku innych raczej niewiele. Niezależnie jednak od tego, jeśli park położony jest w centrum miasta, a obok niego znajduje się mieszkanie, to jego wartość diametralnie idzie w górę. Nie ma co się temu dziwić. Park jest swoistą enklawą spokoju w samym centrum miasta. Jest tam nie tylko lepsze powietrze, ale także cisza, możliwość wypoczynku, ale także uprawiania sportów czy bawienia się ze swoimi dziećmi. Najlepiej jeśli park położony jest właśnie blisko danej nieruchomości, a do tego jest on w centrum miasta. Jednocześnie mamy więc atrakcyjną lokalizację pod względem komunikacji, a do tego jeszcze dostęp do terenów zielonych.

Dziesiątki nowych apartamentów

Takie miejsca, a więc wspomniane parki w centrach miast, to dzisiaj raj dla inwestorów, którzy w szczególności budują tam apartamentowce klasy VIP. Ceny takich mieszkań są już niebagatelne. Często są to swoiste enklawy, a więc ogrodzone tereny mieszkalne, które dodatkowo jeszcze w samym środku mają niewielką przestrzeń zieloną, która jest gospodarowana przez samych mieszkańców nieruchomości. Takie rozwiązanie daje nam swoiste złudzenie mieszkania na peryferiach miasta z jednoczesnym bardzo łatwym dostępem do jego centrum. Nic więc dziwnego, że mieszkania w takich miejscach są tak kosztowne.

Dodaj komentarz