Wykładzina biurowa – jak wybrać wykładzinę do biura? 

Wykładzina biurowa – jak wybrać wykładzinę do biura? 

Estetyczna, wyciszająca i funkcjonalna. Taka właśnie powinna być wykładzina biurowa, która jest najczęściej stosowanym materiałem w pomieszczeniach biurowych. Wbrew pozorom wybór wykładziny nie jest bez znaczenia. Mimo że pozornie mało kto zwraca na nią uwagę, to tak naprawdę jest jednym z głównych elementów wystroju. Jak wybrać wykładzinę biurową? 

Zalety wykładziny biurowej

Jak zadbać o podłogę? Połóż wykładzinę biurową. Wykładzina biurowa tworzona jest z materiałów, które są wyjątkowo odporne na użytkowanie. Dzięki temu idealnie nadaje się do miejsc użytku publicznego. W tym biur, w których dziennie przewija się wiele osób. Wykładzina biurowa ponadto wycisza pomieszczenie. Specjalny rodzaj materiału absorbuje dźwięk, dzięki czemu w biurze panują lepsze warunki do pracy. W miejscu, gdzie pracuje wiele osób naraz, nieuniknione jest tworzenie się hałasu. Rozmowy, dźwięki klawiatury od komputera, dzwoniące telefony, a nawet kroki pracowników. Wszystko to zostaje wyciszone przy pomocy odpowiedniej wykładziny. Wykładziny biurowe marki Milliken mają jedne z najwyższych parametrów akustycznych i wyciszają pomieszczenie o 31 decybeli. W przeciętnym biurze panuje hałas na poziomie 50 decybeli. Wyciszenie o ponad 30 sprawia, że zostajemy z cichym szeptem, na poziomie 20 decybeli. 

Rodzaje wykładzin biurowych

Wykładziny biurowe możemy podzielić na trzy rodzaje – dywanowe, PVC i panele LVT. Najpopularniejszym rodzajem jest wykładzina dywanowa. Występuje w rolce lub w płytkach. Skąd się wzięła jej popularność? Przede wszystkim jest prosta w utrzymaniu i wytrzymała. Dlatego jest najchętniej wykorzystywanym materiałem podłogowym w biurach. Ponadto świetnie wycisza pomieszczenie i nadaje mu oryginalnego charakteru. 

Wykładzina biurowa wcale nie musi być szara i nudna. Występuje w wielu wzorach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli zależy Ci na estetycznym wystroju biura, to wykładzina dywanowa będzie bardzo dobrym wyborem. 

Jak wybrać wykładzinę biurową? 

Skoro już wiemy, że wykładzina dywanowa jest najlepszym rozwiązaniem do biura, to teraz musimy jeszcze zdecydować, czy wybrać tę w rolce, czy w płytkach. Wykładzina w rolce jest dobrym rozwiązaniem jeżeli decydujemy się na jednolity kolor i fakturę wykładziny. Dzięki tej metodzie szybko zamontujemy wymarzoną podłogę. Za to wykładzina w rolce jest tańsza i nie widać na niej złączeń. Jednak wykładzinę w płytkach możemy wymienić w dowolnym momencie, bez zdejmowania całego podłoża. Na przykład naprawić pojedynczy fragment, który się przetarł. 

Dodaj komentarz