Modne koszule męskie – jak wybrać idealny krój?

Mimo zakorzenionych od lat stereotypów, nie tylko kobiety lubią dbać o wygląd oraz prezentować się modnie. Zwłaszcza w przypadku bardziej uroczystych okazji, stylizacja może odgrywać większą rolę. Jednym z głównych elementów stroju męskiego jest koszula. Jak dobrać jej odpowiedni rozmiar? Modne koszule męskie Modini i ich rodzaje. Sprawdź sam!

Rodzaje koszul męskich

Przyjmuje się, że każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jedną koszulę. Oczywiście, najlepiej jakby było ich więcej, gdyż koszule możemy podzielić na różne stopnie formalności. Oznacza to, że niektóre z nich nadają się na bardziej uroczyste przyjęcia. Możemy wyszczególnić trzy rodzaje:

  • Koszule nieformalne lub półformalne, ten typ koszuli sprawdzi się świetnie na wyjście ze znajomymi czy nieformalne spotkanie z klientem. 
  • Koszule biznesowe, świetnie komponują się z garniturem lub marynarką i spodniami w innym odcieniu. 
  • Koszule formalne, często zapinane na spinki, a także nieposiadające kieszeni. Najlepiej komponują się z krawatem lub muchą. 

Jak dobrać długość koszuli męskiej?

Wybierając odpowiedni rozmiar koszuli musimy pamiętać o podstawowych zasadach. W przypadku formalnej koszuli, musi ona być długa. Po włożeniu do spodni oraz zapięciu paska, koszula nie może wystawać, a także wypadać podczas ruchu. Jeśli chodzi o mniej formalne koszule, które nosi się na zewnątrz spodni, warto wybrać nieco krótszy model. Przyjmuje się, że materiał powinien kończyć się między połową a końcem rozporka. 

Modne koszule męskie

Niewychodzącymi z mody klasykami od lat są koszule w kolorach: białym, błękitnym czy granatowym. Dość popularnym kolorem ostatnich lat, stał się również jasnoróżowy. Oczywiście dobór koloru w dużej mierze zależy od okazji, a także dodatków na jakie się zdecydujemy. Wśród męskiej elegancji odnajdziemy również koszule w drobne groszki czy wzory kwiatowe. W ostatnich latach najmodniejszym fasonem jest slim, który idealnie podkreśla męską sylwetkę. W poprzednich sezonach do łask wróciły znane od lat koszule flanelowe, niegdyś noszone głównie przez robotników. Stały się one ciekawym dodatkiem do codziennej stylizacji. Przez wielu panów koszule flanelowe były stosowane jako narzutka na t-shirt. 

Jak wybrać krój koszuli?

Wśród koszul wyróżniamy trzy standardowy typy krojów:

  • regular fit – polecany dla panów z regularną sylwetką lub z brzuszkiem,
  • classic fit – nieco bardziej dopasowany krój, jednakże nieprzypisany do żadnej sylwetki,
  • slim fit – dopasowany krój do ciała, podkreśla męską sylwetkę.

Dobrze dobrana koszula Modini powinna maskować niedoskonałości oraz wyszczególniać korzystne cechy sylwetki.

Dodaj komentarz