Malownicze Malediwy rajem dla turystów

W ofercie polskich biur podróży pojawia się ostatnio coraz więcej propozycji wyjazdów na Malediwy. Dzieje się tak, ponieważ wielu Polaków odkrywa uroki i atrakcje turystyczne właśnie tego miejsca. Dodatkowo fakt, że coraz więcej osób może pochwalić się dość dobra sytuacją ekonomiczną sprawia, że organizacja wyjazdów na Malediwy po prostu się opłaca.

Do tej pory dużo korzystniej było turystom z Polski skorzystać z oferty zagranicznych biur podróży. Obecnie nie ma już problemu z wypełnieniem czarterowego samolotu wyłącznie podróżnymi z Polski. Oczywiście oprócz względów ekonomicznych dużą rolę odgrywa tu przede wszystkim fakt, że Malediwy to miejsce uznawane przez wielu za prawdziwy raj dla turystów. Rzeczywiście każdy, kto miał okazje pobyć tu choć przez kilka dni, musi się zgodzić z takim stwierdzeniem.

Malediwy to archipelag około tysiąca dwustu wysp znajdujących się na Oceanie Indyjskim. Od Półwyspu indyjskiego dzieli je około pół tysiąca kilometrów. Sprawia to, że na Malediwach panuje specyficzna, ciekawa i jedyna w swoim rodzaju kultura. Choć oczywiście pamiętać trzeba, że w dobie globalizacji ten zakątek świata nie pozostaje wolny od wpływów z zewnątrz. Główną panującą tu religią jest islam. Jednak malediwska wersja tej religii znacznie różni się od radykalnego islamu znanego między innymi z Arabii Saudyjskiej.

Oczywiście jednak wyjeżdżając tutaj pamiętać należy, że trzeba respektować pewne zasady islamu, w tym między inny odpowiedniego ubioru czy zachowania podczas zwiedzania meczetów, na które natknąć się tutaj można niemal w każdej miejscowości. Jednak trzeba też pamiętać, że w wielu kurortach wypoczynkowych, jakich na Malediwach jest ponad siedemdziesiąt, panują zupełnie inne zasady. Tutaj nikogo nie razi opalanie się w skąpym bikini czy picie napojów alkoholowych, które przez religie islamską są zakazane.

Poza tym Malediwy to idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Z wakacji tutaj zadowoleni będą między innymi pasjonaci nurkowania, ale też wszyscy ci, którzy lubią różnego rodzaju rozrywki ekstremalne, jak na przykład jazda na nartach wodnych, czy lot na spadochronie ciągniętym przez łódź motorową. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca są także romantyczne plaże i ciepły ocean, który charakteryzuje się bardzo czystą wodą, zachęcającą do pływania. Do przyjazdu tutaj zachęca turystów także klimat, który gwarantuje wysokie temperatury i słoneczne, niemal bezchmurne dni, zwłaszcza w okresie, gdy w Polsce panuje zima. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi przyjeżdża tu właśnie po to, by odpocząć od śniegu i ujemnych temperatur.

Dodaj komentarz