Zepsute gniazdo ładowania w laptopie – co z nim zrobić?

Zepsute gniazdo ładowania w laptopie – co z nim zrobić?

Zepsute gniazdo ładowania w laptopie może stwarzać wiele problemów i utrudniać pracę ze sprzętem. Tego typu awaria może być spowodowana wieloma rzeczami, jednak najczęściej mowa jest o uszkodzeniach mechanicznych, które zostały spowodowane z winy użytkownika laptopa. Co zrobić w takiej sytuacji, jak rozpoznać zepsute gniazdo ładowania i jak je naprawić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Zepsute gniazdo ładowania – jak je rozpoznać?

Uszkodzone gniazdo ładowania może dawać o sobie znać na kilka różnych sposobów. Jest to awaria, którą bardzo często myli się z usterkami płyty głównej, która jak wiemy, do tanich nie należy. Zanim postawisz wstępną diagnozę, powinieneś dokładnie sprawdzić, czy problemy z laptopem na pewno spowodowane są uszkodzeniem gniazda ładowania. Tego typu awaria najczęściej będzie objawiała się problemami z ładowaniem laptopa. Sprzęt podłączony do ładowarki prawdopodobnie nie będzie jej „widział”, a poziom naładowania akumulatora cały czas będzie spadać. Laptop, który rozładuje się całkowicie, nie będzie reagował na próby włączenia go, a dioda ładowania baterii nie będzie się świeciła. Laptop będzie pozostawał rozładowany nawet w momencie podłączenia kabla ładowarki do prądu i gniazda. Powodem takiego stanu rzeczy może być m.in. wyłamanie gniazda, które najczęściej następuje po szarpnięciu, zahaczeniu i wyrwaniu kabla od zasilacza.

Laptop nie chce się ładować – co robić?

W momencie, gdy Twój laptop odmawia posłuszeństwa i nie chce się ładować, konieczne będzie jego „przebadanie”. Musisz poznać przyczynę tej awarii, żeby wiedzieć, jak możesz sobie z nią poradzić. Dokładnie obejrzyj zasilacz, wtyczkę i gniazdo, do którego podłączona była ładowarka. Czasem przyczyna, może okazać się banalnie prosta np. kabel ładowarki, został przerwany i przez to laptop nie chce się ładować. W takiej sytuacji wystarczy, że wymienisz zasilacz. Sprawa może się nieco bardziej skomplikować w momencie, gdy wina leży po stronie Twojego sprzętu. W takim wypadku niezbędne będzie oddanie laptopa do serwisu https://www.centrumnaprawlaptopow.pl/wylamane-gniazdo-zasilania, w którym zostanie on naprawiony. Samodzielne próby naprawy usterki mogą skończyć się niepowodzeniem, dlatego lepiej jest pozostawić to zdanie w rękach profesjonalistów.

Inne przyczyny braku reakcji laptopa na ładowanie

Przyczyną tego, że Twój laptop nie chce się ładować, może być też przegrzanie laptopa. Przegrzany komputer bardzo często się wyłącza i nie reaguje przez jakiś czas na próbny jego ponownego uruchomienia. Problemem może być także zapchane gniazdo ładowania – dokładnie je obejrzyj i wyczyść.