Jak znaleźć wydajne pompy do oleju napędowego dla swoich potrzeb?

Do tankowania pojazdów napędzanych olejem napędowym, generatorów lub przesyłania paliwa z jednego zbiornika do drugiego potrzebne są wydajne pompy transferowe. W układach tankowania ta pompa bezpiecznie przenosi płyn z jednego miejsca do drugiego. Pompy do oleju napędowego muszą być precyzyjne w swoim zastosowaniu. Istnieje wiele pomp transferowych różniących się cechami i specyfikacjami. Ich dobór zależy od konkretnych operacji w tym artykule zwrócimy uwagę na kilka kluczowych czynników.

Ustalenie wymaganej prędkości przepływu

Prędkość transportowanego paliwa zależy od natężenia przepływu pompy transferowej. Jeśli natężenie przepływu jest wysokie, będzie przesyłane szybciej, podczas gdy proces zajmie więcej czasu przy niższych natężeniach przepływu. Jest mierzony w litrach przeniesionych na minutę. Wybierając pompy do oleju napędowego dla swojej branży, określ dokładną prędkość przepływu wymaganą dla danego zastosowania.

Ogólna zasada mówi, że należy dobierać natężenia przepływu do wielkości pojazdu lub wyposażenia. Na przykład wybierz pompy o natężeniu przepływu 50-70 litrów na minutę dla większych pojazdów, podczas gdy 40-45 litrów na minutę jest wystarczające dla mniejszych urządzeń i pojazdów. Wyposażenie zakładów przemysłowych wymaga większego natężenia przepływu ze względu na ogromne rozmiary zbiorników na paliwo.

Sprawdzenie dostępnej mocy dla pompy do oleju napędowego

Poszczególne pompy i urządzenia do przesyłu paliwa są dostępne w różnych źródłach energii elektrycznej, w tym:

  • 230 V,
  • 440 V,
  • 110 V.

Przy wyborze pompy do przetłaczania oleju wymagane jest odpowiednie zasilanie w celu ich efektywnego działania. Pompa elektryczna może być odpowiednia do nieruchomych zbiorników paliwa i stałych miejsc tankowania. Przed instalacją upewnij się, że sprawdziłeś napięcie z sieci. W przypadku maszyn o dużej wytrzymałości, używanych w środowiskach przemysłowych, połączenie 400 V lub niższe jest uważane za najbezpieczniejszą opcję. Lecz jeśli nie ma stałego zasilania sieciowego, potrzebna jest niskonapięciowa pompa transferowa.

Sprawdź elastyczność projektu dla dopasowania pompy

Sprzęt w twoim zakładzie lub jednostce musi być elastyczny pod względem projektu i konstrukcji. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz samodzielnej pompy, czy kompletnego zespołu obejmującego filtr, silnik i pompę, zamów u renomowanego dostawcy dokładnie takie pompy do oleju napędowego, jakich potrzebujesz – aby uzyskać najlepszą obsługę i niezawodność. Wszystkie te czynniki należy dokładnie rozważyć, aby kupić najlepszą pompę transferową do operacji przesyłania paliwa dla swoich potrzeb.

Dodaj komentarz