Inwestycje bez ryzyka

Czy są takie inwestycyjne, czyli bez ryzyka. Oczywiście że nie ma. Jeśli wierzymy różnym instytucjom że takowe są to jesteśmy w błędzie. Było bardzo dużo ludzi, którzy uwierzyli różnym dziwnym firmom, czyli parabankom i stracili cały majątek życia. Obecnie jest ta sprawa w sądzie, ale szanse na odzyskanie pieniędzy są strasznie niskie. Możemy oczywiście szukać bezpiecznych alternatywnych i takie oczywiście są. Są to lokaty w złoto w sztukę, ale także alternatwynie np w wino. Są to oczywiscie bardzo wąskie, trzeba się na tym znać.

Dlatego najlepiej wynająć firmę lub profesjonalistów. Oczywiście takie osoby pobierają prowizję za zarządzanie, ale mamy bezpieczeństwo kapitału. Mają także oni udział w zyskach. Warto także wspomnieć, że lokaty takie nie są dla przeciętnego Polaka, czy zjadacza chleba, a raczej dla ludzi zamożnych którzy posiadają bardzo duży kapitał.

Dla małych inwestorów zostają lokaty w bankach, a bardziej agresywna to giełda. Choć ostatnio w Polsce to ciężko zarobić, bo rynek jest bardzo specyficzny. Chyba nie ma liczyć, że wrócą lata sprzed 207 czyli największa hossa, gdzie zarabiali prawie wszyscy.