Dom w stylu zakopiańskim

Gdy wielu Polaków ma spory problem z tym by związać koniec z końcem, mało kto myśli o tym posiadać nieruchomość w atrakcyjnej turystycznie miejscowości. Dom w górach czy nad morzem to jednak marzenie nie jednego Polaka. Wiemy jednak doskonale, że budowa własnego domu jednorodzinnego to zwykle inwestycja na wiele długich lat.

Dlatego na zakup nieruchomości wakacyjnej mogą sobie pozwolić tylko nieliczni spośród nas, Ci najlepiej sytuowani. Zresztą sama budowa domu wakacyjnego w górach wiąże się z licznymi trudnościami. Styl architektoniczny budowy musi być zgodnym z tym co jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Zwłaszcza w górach obowiązujące prawodawstwo może mieć wręcz ogromny wpływ na to jaki budynek będziemy mogli postawić.

Zresztą większość z nas jeśli nawet marzy o posiadaniu własnego domostwa w górach to może o tym by był to dom typowo góralski, najlepiej w stylu zakopiańskim. Ten styl architektoniczny powstały głównie na bazie domów z bali trafia do sercu wielu Polaków. Oprócz ścian zewnętrznych stworzonych z bali, styl góralski charakteryzuje się również kamienne podmurówka. Jeśli więc marzymy o posiadaniu domu w górach weźmy pod uwagę wyłącznie możliwość stworzenia domu zgodnego z obowiązującym porządkiem architektonicznym.