Wystrój skandynawski wciąż na topie

W stylu skandynawskim dominuje biel, czystość i surowość. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o nowoczesny i tradycyjny wystrój wnętrz. Właściwie można tutaj połączyć różne trendy i zaaranżować dla siebie wyjątkową przestrzeń, jaka będzie nas zachwycać swoją estetyką. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę najważniejsze założenia tego stylu, a wtedy na pewno nawet samodzielnie uda się stworzyć wyjątkowo atrakcyjną aranżację. Podpowiedź w tym zakresie mogą stanowić propozycje wystroju wnętrz w tym stylu, jakie bez problemu można dzisiaj znaleźć w Internecie czy w czasopismach o wnętrzach, więc warto z takiej solidnej pomocy i inspiracji jak najbardziej skorzystać.

Wystrój wnętrz skandynawski to przede wszystkim biel, więc nie można bać się tego koloru. Na biało należy pomalować ściany, ale w takim kolorze powinny być także inne dodatki, meble i wyposażenie w naszych wnętrzach, podstawą są oczywiście kanapy czy fotele. Można się zdecydować na białe skórzane obicia lub na dowolną tkaninę, najlepiej jednak, by była to rzeczywiście czysta, piękna i subtelna biel. Podobnie jest w przypadku podłogi, najlepiej zdecydować się na jasne, białe czy lekko szare panele. Dobrym kolorem jest także chociażby kość słoniowa czy dąb sonoma. Mamy więc dość szeroki wybór. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku są duże, szerokie deski, które mają nieco bardziej surowy styl. W ten sposób wystrój wnętrz staje się jeszcze bardziej skandynawski.

Biel może się wydawać zimnym kolorem, jeśli jednak dodamy drewniane dodatki, to całość będzie się prezentować elegancko i przytulnie, w ten sam sposób można sobie po prostu pomyśleć o samym klimacie śródziemnomorskim, więc rzeczywiści należy wziąć to wszystko pod uwagę. Można oczywiście zdecydować się na wprowadzenie koloru, ale o raczej w formie dodatków jak poduszki, czy zasłonki albo inne elementy dekoracyjne. Świetnie do stylu skandynawskiego pasuje chociażby kolor turkusowy czy szmaragdowy, więc warto poszukać takich oryginalnych barw.