Wywóz gruzu – dlaczego warto wynająć w tym celu firmę?

Czy wiesz, że gruz należy do odpadów, których nie można ot tak umieścić w zwykłych kontenerach na śmieci? Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, narażając się na słone kary i jednocześnie przyczyniając się na szkodę środowiska. Wywóz gruzu warto zorganizować z pomocą specjalizującej się w tym firmy. Przekonaj się, jak dużym ułatwieniem będzie dla Ciebie taka decyzja.

Materiały budowlane bardzo często w swoim składzie zawierają substancje, których przedostanie się do gleby rodzi poważne konsekwencje dla środowiska naturalnego. Właśnie dlatego przeprowadzając remont lub wyburzenie, nie możemy zapomnieć o tym, by odpowiednio zaplanować wywóz gruzu Warszawa. To jednak wymaga wykorzystania specjalnego kontenera oraz transportu w przeznaczone do tego miejsce. Jedynie w ten sposób możemy zadbać o środowisko, a przy okazji również uchronić się od kary grzywny. Ta jest bowiem przewidziana w związku z niewłaściwym przechowywaniem oraz nielegalnym wywozem gruzu.

Pomoc specjalistów

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy to najlepszy sposób na poradzenie sobie z gruzem powstałym w wyniku prac remontowych. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się koniecznością organizacji specjalnego kontenera. Pojemnik na gruz zostanie dostarczony w ustalone miejsce. Jego wielkość będzie dostosowana do naszych potrzeb – kontenery występują bowiem w kilku wersjach. Z firmą zajmującą się wywozem gruzu należy skontaktować się najlepiej kilka dni przed terminem, w którym kontener będzie nam potrzebny. W ten sposób będziemy mieć pewność, że zostanie on dostarczony na czas. 

Kiedy kontener będzie już pełny, gruz zostanie przewieziony do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się w danym mieście lub gminie. Tam odpady powstałe w wyniku remontu lub wyburzenia zostaną w odpowiedni sposób zutylizowane i przygotowane do ponownego wykorzystania, np. do budowy dróg. 

Pamiętaj o pozwoleniu!

Wynajmując firmę zajmującą się wywozem gruzu, będziemy musieli pamiętać wyłącznie o tym, aby zapewnić pozwolenie na umieszczenie kontenera w określonym miejscu. Może to również wiązać się z koniecznością uiszczenia określonej opłaty, jednak nie powinna być ona wysoka – zwykle stawka nie przekracza kilkunastu złotych za dzień. 

Warto pamiętać, że kontenera nie możemy postawić w miejscu, które uniemożliwi wyjazd pojazdom. Oprócz tego samochód, który zabierze pełny już pojemnik, musi mieć do niego dobry dostęp. Uzyskanie pozwolenia nie zawsze będzie jednak konieczne – z tego obowiązku zwolnione są osoby, które kontener postawią na swojej prywatnej posesji.

Dodaj komentarz