Urządzanie nowoczesnego salonu

Urządzanie nowoczesnego salonu

Urządzając nowoczesny salon należy zwrócić uwagę na dobór odpowiednich mebli. Awangardowe meble salonowe odróżniają się od mebli indyjskich i mebli tradycyjnych nietypowymi formami, wrażeniem lekkości, niebanalnym połączeniem różnych materiałów. Takie meble doskonale podkreślą nowoczesność, dynamikę i oryginalność wnętrza.

Najczęstszym połączeniem jest zestawienie metalu, drewna i szkła. Producenci mebli salonowych prześcigają się w pomysłach na różne kompozycje z wykorzystaniem tych surowców. Meble, które posiadają dużo przeszklonych elementów nadają się przede wszystkim do małego salonu – nie przytłoczą go masywną formą, a wizualnie go powiększą.

Poszczególne bryły meblowe są tak zaprojektowane, by można było dowolnie je ze sobą zestawiać i łączyć. Tylko od nas samych zależy, czy ustawimy meble jako meblościankę w nowoczesnym stylu, czy też każdy mebel postawimy osobno tak, aby wykorzystać całą przestrzeń salonu, a jednocześnie nadać jej wrażenie lekkości, mobilności.

Kolorystyka nowoczesnych mebli do salonu jest bardzo różnorodna. Podczas urządzania awangardowego wnętrza należy zastanowić się, czy kolorowy akcent zostanie położony na ściany i dodatki do salonu, czy też to same meble mają ożywiać wnętrze. Obecnie można wybrać meble w odcieniach ciepłego, naturalnego brązu, cappucino, kawy z mlekiem – które doskonale komponują się z żywymi kolorami ścian: czerwienią, zielenią, fioletem itd. Można również zdecydować się na meble kolorowe, które świetnie pasują do białych, beżowych i pastelowych farb. Istnieje również możliwość urządzenia salonu w czarno-białej kolorystyce.

Nowoczesne meble wykonywane są z materiałów odpornych na uszkodzenia. Coraz częściej pojawiają się meblościanki ze szklanymi blatami. Takie meble dają niesamowity efekt, a przy tym wcale nie są mniej wytrzymałe od tradycyjnych drewnianych mebli. Blaty nowoczesnych półek i regałów wykonywane są z piaskowanego szkła odpornego na zarysowania, wgniecenia, plamy, wilgoć i wysoką temperaturę.

Wśród proponowanych mebli do nowoczesnego salonu pojawiają się – obok tradycyjnych szaf – szafki pod telewizor, półki na płyty CD, przeszklone regały z asymetrycznym ułożeniem półek, barki na kółkach, stoliki kawowe, gazetniki, oraz nowoczesne biblioteczki.

Bardzo ważne jest, aby do nowoczesnych mebli salonowych dobrać odpowiedni komplet wypoczynkowy oraz stół i krzesła, które dopełnią awangardowy wystrój wnętrza.

Dodaj komentarz