Izolacja natryskowa stosowana jest nie tylko w docieplaniu pomieszczeń mieszkalnych, ale także w przemyśle. W zależności od gęstości materiału wykorzystywany może on być na wielu powierzchniach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Bardzo często izolacja natryskowa stosowana jest w docieplaniu i uszczelnianiu hal stalowych służących jako magazyny, hale przechowalnicze, hale przeładunkowe albo mroźnie. Ponieważ pianka poliuretanowa doskonale przylega do powierzchni może być wykorzystywana na każdej przestrzeni, nieważne czy jest rozległa czy niewielka, w pionie, czy w poziomie. Jej lekkość sprawia, że niezależnie od ułożenia przylegać będzie idealnie i nie pozostawi żadnej szczeliny, jeżeli tylko położona jest właściwie.
Daje możliwość regulacji grubości, co pozwala dostosować ją do różnorodnych warunków oraz potrzeb. Przykładowo, pianka poliuretanowa sprawdza się jako izolacja przeciw skropleniowa na metalowych dachach od spodu, gdyż nie przepuszczając wilgoci, eliminuje problem pary wodnej. Można ją wykorzystać także podczas docieplania hal stalowych, hal łukowych i innych obiektów o każdym kształcie, a to za sprawą swojej lekkości oraz metody nakładania. Izolacja natryskowa ma to do siebie, że nadaje się do każdego pomieszczenie o zróżnicowanych kształtach, czyli wszędzie tam, gdzie tradycyjne metody nie mają dostępu. Pianka dopasuje się do powierzchni, a gdy ostatecznie zaschnie stworzy idealną i nieprzerwaną barierę przed ubytkami ciepła, skutkami działania zróżnicowanych warunków atmosferycznych bądź przedostawaniem się wewnątrz wilgoci.
Warstwa izolacyjna pianki poliuretanowej może być nanoszona na sufit, ścianę albo podłogę, może służyć jako materiał do ociepleń, albo jako zabezpieczenie przed wodą, wewnątrz budynków lub na zewnątrz. Bywa wykorzystywana do naprawy dachów, które przeciekają albo do uszczelniania okien. Jak widać izolacja natryskowa ma tak wiele zastosowań, że nie bez powodu króluje w branży przemysłowej. Łatwo się nakłada i służy przez długie lata.