Konstrukcje stalowe – zastosowanie

Konstrukcje stalowe – zastosowanie

Konstrukcje stalowe są wykorzystywane nie tylko w budownictwie, lecz także przemyśle. Jak sama nazwa wskazuje wykonane są w pełni lub częściowo ze stali. Charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością, a do tego cechuje je lekkość konstrukcji. Do ich zalet należą między innymi: mniejszy nakład finansowy, w porównaniu z budowlami murowanymi lub drewnianymi oraz nieograniczone możliwości projektowe. Możemy znaleźć wiele rodzajów konstrukcji stalowych oraz ciekawych realizacji http://technostal.eu/konstrukcje-stalowe/.

Konstrukcje stalowe – ich rodzaje

Możemy wyróżnić wiele rodzajów konstrukcji stalowych, między innymi są to:

  1. kominy przemysłowe, czyli konstrukcje służące odprowadzaniu wyziewów tworzonych podczas prac produkcyjnych
  2. kratownice przestrzenne, czyli rodzaj prętowej konstrukcji nośnej
  3. silosy, czyli zbiorniki służące do przechowywania np. produktów sypkich
  4. konstrukcje wsporcze maszyn i urządzeń, czyli mówiąc inaczej fundamenty pod maszynę
  5. ramy do maszyn, czyli mówiąc inaczej stojaki na maszynę
  6. rurociągi wraz z konstrukcjami wsporczymi, czyli budowle do odprowadzania płynów i mieszanin, wraz z podporą
  7. podesty robocze, czyli stabilna konstrukcja wykorzystywana między innymi przy budowie

Silosy – ich zastosowanie

Silosy wykorzystywane są do przechowywania różnego rodzaju sypkich produktów. Nadają się nie tylko w rolnictwie, gdzie przechowywać możemy ziarna i zboża, lecz również w budownictwie, w którym możemy składować cement. Pozwalają na magazynowanie dużej ilość materiałów, przy wykorzystaniu niedużej powierzchni. W zależności od rodzaju przechowywanych materiałów, silosy spełniają odpowiednie funkcje. W przypadku materiałów budowlanych jak cement, silosy zapewniają ochronę przed wilgocią. Z drugiej zaś strony, gdy chcemy przechowywać zboża bądź paszę, silosy będą chronić przed szkodnikami oraz zapewniać odpowiednią wentylację i wilgotność.

Jak znaleźć idealną firmę zajmującą się konstrukcjami ze stali?

Podstawową i najważniejszą kwestią powinno być bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę czy firma, którą się interesujemy przestrzega podstawowych zasad oraz zachowuje wszelkie normy. Ważne jest zapewnienie należytego bezpieczeństwa pracownikom, a także klientom. Niekwestionowanym atutem każdej firmy jest długoletnie doświadczenie w branży, które zapewni profesjonalną realizację zadań. Kolejnym aspektem jest wykwalifikowanie pracowników, które zapewni nie tylko bezpieczeństwo, lecz również komfort psychiczny klienta. Firmę w dobrym świetle stawia również nowoczesny sprzęt, którym dysponuje. Dzięki temu, możliwości podczas realizacji stają się większe.

Podsumowując: Konstrukcje stalowe są nieodłącznym elementem cywilizowanego świata. Warto wspomnieć, że najpopularniejsze konstrukcje na świecie powstały właśnie ze stali. Pierwszym przykładem jest Burdż Chalifa, czyli ogromny wieżowiec zlokalizowany w Dubaju, który jest jednocześnie najwyższym budynkiem świata. Drugim przykładem jest najpopularniejszy obiekt architektoniczny Paryża, czyli wszystkim dobrze znana wieża Eiffla. Nie da się więc ukryć, że konstrukcje stalowe są bardzo popularnym rozwiązaniem oraz takim, który sprawdza się od setek lat.

Dodaj komentarz