Jakie okna dachowe wybrać?

Jakie okna dachowe wybrać?

Każdy kto buduje swój własny dom chce, aby wszystko co się w nim znalazło było najwyższej jakości. Chodzi tu nie tylko o wyposażenie, ale przede wszystkim materiały budowlane, włączając w to zarówno okna, jak i drzwi. W związku z tym często zapada decyzja o wydaniu nieco większej sumy pieniędzy i zakupie materiałów lepszych, jednakże nie zawsze cena idzie w parze z jakością, bowiem zdarza się, że mimo przeznaczenia większej gotówki, otrzymujemy produkty niekoniecznie najlepsze. Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku okien dachowych, które coraz chętniej montujemy w swoich nowoczesnych domach. Czasem lepiej wybrać okno plastikowe, a nie drewniane. Okno dachowe PCV ma wiele zalet, dlatego też warto dowiedzieć się co nieco na ten temat.

Przede wszystkim obecnie dostępne okna dachowe różnić nie mogą między sobą kształtem, a także sposobem ich otwierania, nie wspominając już o rozmiarach i kolorze. Są one również bardzo funkcjonalne. Okna dachowe mają za zadanie dostarczenia odpowiedniej ilości światła, a także powietrza do wnętrza pomieszczenia. Aby jednak tak było, należy je prawidłowo zamontować. Jak już zostało wspomniane, dostępne jest wiele rodzajów okien dachowych PCV. W tym miejscu wymienić należy przede wszystkim okna obrotowe, które otwiera się poprzez obrót skrzydła okna wokół osi. Z kolei okno uchylne to takie, którego oś obrotu umiejscowiona jest w górnej krawędzi ramy. Te dwa rodzaje okien można również połączyć i cieszyć się w swoim nowym domu oknami uchylno-obrotowymi.

Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie okna dachowego PCV uchylno-przesuwnego. Aby okno otworzyć, należy skrzydło nieco podnieść i przesunąć w bok (ten rodzaj okien występuje w wersji prawostronnej oraz lewostronnej), co ważne, takie okna zwykle wyposażone są w blokadę, która ma za zadanie zapobiec samoczynnemu zamknięciu się.

Dostępne są również okna dachowe energooszczędne. Na oszczędzanie ciepła pozwala nowoczesne technologia, którą stosuje wielu wiodących producentów okien dachowych. Jak już zostało wspomniane, okno dachowe, a zwłaszcza energooszczędne, musi być odpowiednio zamontowane. Oznacza to nic innego, jak konieczność użycia specjalnego kołnierza paroprzepuszczalnego. Z kolei szyba okna pozwalającego na oszczędzanie ciepła powinna zostać pokryta specjalną powłoką niskoemisyjną.

Okna dachowe PCV mają również inną zaletę, a mianowicie chodzi tu o względy estetyczne. Takie okna czynią bowiem dom niepowtarzalnym i wyjątkowym. Z pewnością każdy, kto buduje swoje własne cztery kąty taki efekt chce osiągnąć.

Dodaj komentarz