Dni domów pasywnych

Tychów znów przyciąga do siebie deweloperów mieszkaniowych z całego świata, bowiem już w najbliższych dniach, tj. od 8 do 10 listopada 2013, odbędą się tam 10 Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych, organizowane przez Instytut Budynków Pasywnych. Każda edycja tego wydarzenia przyciąga dziesiątki tysięcy osób związanych z rynkiem deweloperskim, ale nadchodząca ma być pod tym względem rekordowa. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – dziesiąta rocznica, czyli jubileusz!

Budownictwo pasywne dla każdego

Dni Domów Pasywnych mają charakter otwarty, dlatego każdy, kogo interesują nieruchomości pasywne, kto obserwuje rynek deweloperski lub kto lubuje się w nowoczesnych technologiach powinien się tam udać, tym bardziej że budownictwo pasywne posiada cały ogrom zalet, niespotykanych w innych obiektach. Chodzi tu przede wszystkim o trwałość, komfort i ekonomię, ponieważ dom pasywny potrzebuje dosłownie minimalnych kosztów na ogrzewanie, posiada niepowtarzalny mikroklimat, a także po prostu ładnie wygląda. Zresztą, aby się o tym przekonać samodzielnie, najlepiej odwiedzić sam Tychów, gdzie mieści się ten pierwszy i jak dotąd jedyny certyfikowany dom pasywny na obszarze całego województwa zachodniopomorskiego.

Domy pasywne przyszłością?

Czy jednak domy pasywne są przyszłościowe? Biorąc pod uwagę trendy w innych krajach, śmiało można powiedzieć, że tak. Ludzie są bowiem zainteresowani wszelkimi sposobami na zaoszczędzenie pieniędzy, a trudno o lepszą metodę aniżeli oszczędność już na etapie projektu budowlanego. Po wtóre – wspomniany klimat jest na tyle wyjątkowy, że na pewno każdy, kto odwiedzi Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych, będzie nim zwyczajnie urzeczony.

Lokalizację domu H1, czyli właśnie domu w Tychowie, można znaleźć pod adresem domy.procyon.com.pl, gdzie zresztą wszystkich zapraszamy, tak samo jak zapraszamy na same targi. Warto je odwiedzić, tym bardziej że polskie budownictwo nie należy do wzorowych i wielu mogłoby się na budownictwie pasywnym zacząć uczyć, a to mogłoby dać bardzo ciekawe efekty w kontekście krajowych projektów budowlanych.