Alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

Alternatywa dla budownictwa tradycyjnego

Za najtrwalsze domy w Polsce uchodzą głównie te wykonane w technologii tradycyjnej, czyli murowanej. Zapominamy jednak, że istnieją również inne technologie budowy domu, pozwalające stworzyć dom tak samo trwały, tańszy i co więcej energooszczędny. Można zdecydować się na budowę domu w technologii szkieletowej, można też sięgnąć po pustaki styropianowe.

Zwłaszcza, że budowa domu, tego rodzajem materiału możliwa jest do wykonania nawet na własną rękę. Co więcej materiał ten pozwala na budowę energooszczędnego, który nie wymaga nawet dodatkowej warstwy termoizolacyjnej. Sama budowa domu z pustaków styropianowych przebiega w bardzo prosty sposób.

Dom buduje się niczym domek z klocków lego. Budynek z pustaków styropianowych można wznieść w zaledwie miesiąc. Co więcej koszt budowy domu z pustaków styropianowych jest z reguły zdecydowanie niższy niż przy budowie domu metodą tradycyjną. Najwięcej różnic zaobserwujemy jednak w trakcie codziennej ekstrapolacji. Rachunki za ogrzewanie mogą być niższe nawet o 60 %. Pustaki styropianowe wbrew temu co wskazuje nazwa są bardzo solidne. W środku mają pustą przestrzeń, którą wystarczy jedynie zalać betonem, poczekać i nakładać kolejną warstwę pustaków.