Wzory na szydełko – zacznij przygodę z szydełkowaniem

Port w Gdańsku i Polskie Centrum Logistyczne

Szydełkowanie cieszy się dużą popularnością i to nie tylko wśród starszych osób. Moda na tworzenie dodatków, ubrań, czy zabawek własnoręcznie jest jak najbardziej na topie. Dla wielu osób jest to forma relaksu i sposób na wyzwolenie kreatywnych sił. Co ciekawe, szydełkowanie wcale nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać. Wystarczy mieć wzory na szydełko i podążać za instrukcjami. Zobacz, jak zacząć przygodę z szydełkowaniem. 

Wzory na szydełko – niezbędnik dla osób początkujących 

Żeby zacząć przygodę z szydełkowaniem oczywiście będziesz potrzebować włóczki i szydełka. Jakie materiały wybrać na początek? Jeśli chodzi o włóczkę, to postaw na mieszankę bawełny z akrylem. Taka włóczka nie mechaci się, jest wytrzymała i łatwo się ją rozplątuje. Dzięki temu nawet jeśli popełnisz błąd, to będziesz mogła go naprawić, bez zaczynania od początku. Jeśli chodzi o szydełko, to dla początkujących polecana jest wersja aluminiowa. Nie jest to droga opcja, jeśli więc jednak hobby Ci nie podpasuje, to nie poniesiesz większych strat. 

Przygodę z szydełkowaniem dobrze jest zacząć od prostych wzorów, takich jak szalik, czy czapka. Kiedy już opanujesz podstawowe sploty, to możesz przejść do bardziej skomplikowanych motywów. Ciekawą propozycją są laleczki amigurumi. W sieci znajdziesz wzory na szydełko, które wprowadzą Cię na wyższy poziom umiejętności. Zanim zaczniesz szydełkowanie, przygotuj jeszcze nożyki oraz znaczniki, które pomogą Ci rozróżniać rzędy. Może to być na przykład agrafka, czy wsuwka do włosów. 

Amigurumi – czyli japońska sztuka szydełkowania 

Amigurumi to określenie na charakterystyczne laleczki, które wyróżniają się nieproporcjonalnie dużą głową oraz małym tułowiem. Jest to sztuka szydełkowania, która pochodzi z Japonii, ale staje się coraz bardziej popularna także u nas. Wbrew pozorom laleczki amigurumi nie są trudne do wykonania, za to efekt jest imponujący. Jeśli nie wiesz, jak zacząć, to możesz skorzystać ze wzorów na szydełko, które tłumaczą krok po kroku jak wykonać taką laleczkę. 

Choć maskotki amigurumi najczęściej przedstawiają zwierzęta, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tworzyć inne postacie. Na przykład z ulubionego filmu, czy bajki, jeśli robimy zabawkę dla dziecka. To także świetny pomysł na prezent. Ręcznie przygotowany upominek nabiera dodatkowego znaczenia. Możesz stworzyć na przykład podobiznę osoby obdarowywanej. To świetny pomysł na prezent urodzinowy i możesz być pewna, że będzie on wyjątkowy i niepowtarzalny. 

Dodaj komentarz