Upominki na każdą okazję

Upominki na każdą okazję

Podobnie jak w przypadku podarków mikołajkowych, również pod choinkę powinniśmy włożyć ciekawy prezent dla naszego dziecka. Biorąc jednakże pod uwagę, że Wigilia, jak i cały okres Świąt Bożego Narodzenia to uroczystość typowo rodzinna, powinniśmy także pomyśleć o sprawieniu drobnej niespodzianki również współmałżonkowi, rodzicom czy dziadkom. Nie musimy w takim przypadku kupować drogiego sprzętu AGD czy ekskluzywnej biżuterii, nie wystarczy jednak zwyczajowa czekolada ani kwiatek. Co zatem wybrać na świąteczny upominek dla najbliższych? Poniżej przedstawiamy kilka zachęcających sugestii.

Małym dzieciom możemy sprawić fascynującą zabawkę, na przykład klasyczne układanki lub puzzle. Nieco starszym pociechom wybierzmy rozwijającą ich cechy i sprawności grę, byle nie komputerową. Młodzieży lub dzieciakom uczęszczającym już do szkoły możemy podarować jakąś drobną, niezbyt kosztowną “pomoc naukową”, na przykład książkę, atlas historyczny lub mapę nieba. Świąteczny prezent nie powinien być tak wyszukanym jak mikołajkowy, wystarczy drobna, mała rzecz, która dopełni podarek od Mikołaja. Jeśli zatem sprezentowaliśmy dziecku teleskop na 6 grudnia, w Wigilię możemy dać mu ładnie zapakowaną mapę nieba. W taki sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu, a jeśli dziecko zdążyło się do tego czasu oswoić czy nawet znudzić prezentem, nawiązujący do poprzedniego upominek powinien ponownie rozbudzić jego ciekawość i zapał.

Nastolatkom śmiało możemy podarować dobry, aczkolwiek niezbyt też ekskluzywny kosmetyk. Może to na przykład być ulubiona perfuma lub zestaw młodzieżowy pielęgnacyjny do twarzy lub ciała. Każda dbająca o swój wygląd młoda dziewczyna z pewnością ucieszy się z takiego prezentu, tym bardziej, że będzie pragnęła olśniewająco wyglądać nie tylko podczas rodzinnych Świąt, ale także przy okazji prywatki sylwestrowej.

Partnerowi lub małżonkowi możemy jednakże dać coś bardziej osobistego. Może to być na przykład jakiś erotyczny prezent, jednak w takim przypadku rozpakujmy go gdzieś na uboczu, nie przy dzieciach. Jeśli jednak wybierzemy bardziej klasyczne rozwiązania, można sprawić żonie/mężowi na przykład butelkę ulubionego albo inaczej, kompletnie nieznanego, acz ciekawego trunku. Półsłodkie wino czy aromatyczna nalewka mogą przecież posłużyć do wzniesienia rodzinnego toastu a z pewnością rozgrzeją też podczas zimowych wieczorów. Równie dobrze sprawdzi się najlepsza kawa lub gorąca czekolada, ponieważ skutecznie pobudzi nasze kubki smakowe, dostarczając niezwykłej przyjemności.

Seniorom z kolei możemy zafundować zestaw aromatycznych, oryginalnych indyjskich lub cejlońskich herbat. Po wspólnej kolacji wigilijnej będziecie mogli razem usiąść z filiżanką pięknie pachnącego i świetnie smakującego naparu by rozgrzać się i pośpiewać kolędy.

Widzicie, Święta wcale nie muszą przerażać problematycznymi zakupami prezentów dla całej rodziny. Wystarczy mały, skromny aczkolwiek dopasowany do osoby drobiazg, by sprawić niezwykłą przyjemność i wprowadzić jeszcze więcej magicznej atmosfery i uroku do wspólnych, familijnych Świąt Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz