Pożyczka pod zastaw samochodu – na czym polega?

Pożyczka pod zastaw samochodu – na czym polega?

Każda osoba, która kiedykolwiek ubiegała się, o kredyt w banku wie, ile cierpliwości wymaga czasem cały ten proces. Co więcej, nie każda osoba ma szanse na otrzymanie pozytywnej odpowiedzi na swój wniosek. Zbyt niska zdolność kredytowa, złe wpisy w BIK, a nawet brak stałego zatrudnienia może spowodować, że bank odmówi nam udzielenia pieniędzy. W takiej sytuacji można skorzystać z alternatywnego rozwiązania, czyli pożyczki w prywatnej firmie. Można tam znaleźć wiele ciekawych produktów, takich, jak chociażby pożyczki bez BIK pod zastaw auta. Na czym polega takie zobowiązanie i na czym polega pożyczka pod zastaw auta? Podpowiadamy.

Czym jest pożyczka pod zastaw samochodu?

Pożyczka pod zastaw auta https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/ to zobowiązanie podobne do chwilówki. Umowa, którą musi podpisać klient, jest praktycznie identyczna, jak umowa tradycyjnej pożyczki. Jedyną różnicą jest fakt, że do podpisania otrzymujemy dwa dokumenty, a nie tylko jeden. Pierwszym dokumentem jest umową przywłaszczenia samochodu. Dzięki niej firma pożyczkowa, która udziela swojemu klientowi pieniędzy, staje się w 51% właścicielem danego pojazdu.

Drugim dokumentem jest pełnomocnictwo, poprzez które umożliwia się wpisanie firmy pożyczkowej jako współwłaściciela pojazdu. Oczywiście po spłaceniu całości zobowiązania, pożyczkodawca jest zobowiązany do przeniesienia pełnej własności na pożyczkobiorcę. Na czas spłaty zobowiązania samochód staje się jednak zabezpieczeniem i w razie zaprzestania spłaty przez pożyczkobiorcę, firma pożyczkowa może przejąć auto.

Czy można użytkować zastawiony samochód?

Dla wielu osób samochód jest głównym środkiem transportu, bez którego ciężko jest, chociażby dojechać do pracy. Nic więc dziwnego, że osoby, które zastawiają swoje auto, chciałyby móc dalej z niego korzystać. Czy jest to możliwe? Jeszcze do niedawna pożyczka pod zastaw auta wiązała się z koniecznością zostawienia samochodu na parkingu firmy pożyczkowej do czasu spłaty całości zobowiązania. Obecnie wiele firm dopuszcza możliwość zastawu auta z możliwością jego użytkowania.

Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i jest na rękę zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Pożyczkobiorca przez cały okres spłaty będzie mógł używać swojego samochodu, który jest jego głównym źródłem transportu, a nawet zarobku. Warto też wspomnieć, że pożyczkę pod zastaw auta mogą także otrzymać osoby ze złą zdolnością kredytową. Pożyczkodawcy podejmują to ryzyko, ponieważ w razie problemów nie zostają stratne i mogą spieniężyć auto dłużnika.

Dodaj komentarz