Płaszcze zimowe damskie wełniane polskie – czym się kierować przy zakupie?

Wełniane płaszcze damskie tworzone z wielką starannością przez polskie marki odzieżowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, iż nasze rodzime marki dokładają wszelkich starań, by finalnie oddać w ręce klientek produkt jakościowo doskonały. W produkcji stosowane są materiały z najwyższej półki, a staranność wykonania powoduje, że każdy model jest inwestycją na długie lata. Przymierzając się jednak do zakupu wełnianego płaszcza, warto wiedzieć, że istnieje kilka aspektów, na które warto znacznie wcześniej zwrócić uwagę.

Dlaczego wełna?

Wełna to materiał o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. W praktyce oznacza to, że płaszcz wykonany z wełny zapewni doskonałą ochronę w chłodniejsze dni. Wełna jest jednocześnie materiałem, który wykazuje rewelacyjne właściwości higroskopijne, a zatem bez najmniejszego problemu odprowadza wilgoć, dbając o najwyższy komfort użytkownika. Należy również wspomnieć o dużej przepuszczalności powietrza, co będzie miało znaczenie bez względu na warunki atmosferyczne.

Jaką wełnę wybrać?

Utarło się przekonanie, że najlepszą wełną na płaszcz będzie wełna owcza. Faktem jest, że z takową możemy się spotkać najczęściej. Warto jednak pamiętać, że dostępne są również płaszcze tworzone na bazie wełny kóz kaszmirskich. Kaszmir odznacza się znacznie delikatniejszą strukturą materiału. Jest niezwykle przyjemny w dotyku, zdecydowanie lżejszy, ale również bardziej uodporniony na działanie wszelkich szkodliwych czynników zewnętrznych.

W związku z dużą wytrzymałością jest również materiałem nieco droższym od owczej wełny, aczkolwiek taka inwestycja gwarantuje wysoką jakość produktu przez długie lata. Przed zakupem należy się upewnić, czy płaszcz faktycznie wykonany jest z prawdziwej wełny. Nie należy rezygnować z płaszcza ze względu na śladową ilość materiałów syntetycznych. Jeżeli w składzie znajduje się poliester lub poliamid w niewielkiej ilości, to dobry znak, ponieważ te tworzywa podnoszą jakość całego produktu i wzmacniają jego wytrzymałość.

Diabeł tkwi w szczegółach

Wełniany płaszcz zawsze wiąże się z nieco większą inwestycją. Warto zatem dobrze przyjrzeć się wszystkiemu, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Zaleca się sprawdzanie wykończeń, bo ich staranne wykonanie świadczy tak naprawdę o jakości całego produktu. Mocne obszycia i dobrze wykonane wykończenia są gwarancją na to, że płaszcz będzie nam służył bez najmniejszego problemu przez wiele sezonów. Nie należy kupować płaszcza, w którym dostrzegamy luźno wszyte nici i jakiegokolwiek rodzaju niedbałości. Warto również poszukiwać tego rodzaju odzieży wierzchniej pośród polskich marek odzieżowych.

Po pierwsze, poprzez kupowanie u rodzimych producentów wspieramy polską gospodarkę. Po drugie, nieco mniejsze marki odzieżowe nie zajmują się masową produkcją. W tego typu firmach jakość ma pierwszorzędne znaczenie i każdy produkt jest dokładnie analizowany pod tym kątem. Nie trzeba wobec tego obawiać się, że inwestycja będzie zupełnie nietrafiona i przepłacona. Przykładem takiej marki jest firma Bombshe. W jej ofercie znajdziemy najwyższej jakości ubrania, w tym płaszcze, które są tworzone z poszanowaniem dla środowiska. Modne i wygodne wzory oferowane przez markę sprawiają, że każdego dnia będziesz czuła się wyjątkowo kobieco, a przy tym komfortowo.

Dodaj komentarz