Opinie na temat diet niskokalorycznych – przeczytaj a nigdy z takiej nie skorzystasz

W dzisiejszym świecie panuje moda, by być szczupłym i wysportowanym. Dawno minęły już czasy, kiedy to wystający brzuszek czy krągła tusza świadczyły o dobrobycie. Obecnie wszyscy, który borykają się z nadwagą czy otyłością poszukują skutecznych diet odchudzających. Opinii na temat konkretnych kuracji jest wiele i nie wszystkie są przychylne. Do wielu diet sceptycznie podchodzą również dietetycy, dla których większa część kuracji jest nie tylko niezgodna z zasadami racjonalnego odżywiania się, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla zdrowia, czy nawet życia.

Na jakie więc decydować się diety odchudzające? Opinie dietetyków są podzielone. Uważają, że najmniej szkodliwe są te kuracje, których zasady nakładają konieczność ograniczenia kaloryczności posiłków. Przykładem więc mogą być diety typu 1000 kcal czy 1200 kcal. Specjaliści zachwalają to, że jadłospis takiej kuracji jest dość zróżnicowany, uczy regularności oraz dzielenia całej porcji dziennej na 5 mniejszych posiłków.

Entuzjastycznie do diet niskoenergetycznych podchodzą również sami zainteresowani, w tym ja. Z własnego doświadczenia wiem, że takie kuracje są skuteczne, pod warunkiem wypełniania zasad. W ciągu miesięcznego odchudzania udało mi się pozbyć 6 kilogramów. A ponieważ po zakończeniu diety przeszłam przez fazę stabilizacyjną, efekt jo-jo się nie pojawił. Podobnego zdania jest pani Elwira, która na temat diet niskokalorycznych wyraziła pochlebne zdanie: „Dieta 1200 kcal, którą stosowałam jest rewelacyjna. Dzięki niej udało mi się schudnąć 5 kilogramów w krótkim czasie. Co prawda najgorszy był początek, bo ciągle czułam się głodna, ale z czasem organizm się przyzwyczaił. Teraz jestem nie tylko lżejsza, ale i wyglądam dużo młodziej”.

Sporą popularnością cieszą się wysokobiałkowe diety odchudzające. Opinie są podzielone, nie tylko wśród dietetyków, ale i samych osób odchudzających się. Dla specjalistów od żywienia sprawa jest jasna – dieta wysokobiałkowa stosowana na dłuższą metę, może przyczynić się do poważnych problemów z nerkami czy wątrobą. Ale to nie tylko zdanie dietetyków. Osoba o nicku „mala_mi” potwierdza słowa dietetyków: „Ta dieta niemal nie zrujnowała mi zdrowia. Zastosowałam ją raz i nigdy do niej nie wrócę. Ogromne ilości białka, które przyszło mi spożywać, doprowadziły mój organizm do skrajnego wyczerpania. Straciłam siły na cokolwiek, a na dodatek nabawiłam się nerkowych problemów. Jeśli chcecie mieć podobne kłopoty, dietę wysokobiałkową polecam”.

Zanim więc zdecydujemy się na konkretną dietę odchudzającą, warto poznać opinie dotyczące nie tylko skuteczności, ale i ewentualnych skutków ubocznych. Jeżeli nie mamy pewności, że dana kuracja jest dla nas odpowiednia, warto wybrać się na dietetyczną konsultację. Dzięki temu uda się uniknąć nie tylko efektu jo-jo, ale i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Dodaj komentarz