Nieco zdań o piecach wolnostojących

Pozornie selekcja pieca wolnostojącego może wyglądać na bezproblemową kwestię, faktycznie jednakże jest to złudzenie. Rodzajów takich pieców jest bez liku, nie oznacza to niemniej jednak, że powinno się niepokoić – większy wybór produktów na rynku świadczy, iż użytkownik ma większą szansę wyszukania tego, co koresponduje z jego wymaganiami. Wyprodukowane przez różnorodne działalności gospodarcze i prezentujące różnorodne pułapy kosztów piece wolnostojące mogą wyróżniać się między innymi wyglądem (jedni użytkownicy lubią, gdy ich piec ma zwyczajny design, a niektórzy wolą nutkę nowoczesności), parametrami technicznymi lub siłą. Relewantną sprawą, na którą należałoby głównie skierować uwagę, to trwałość budulców użytych do konstrukcji pieca. Nadzwyczaj atrakcyjne są piece typu koza – wykonane z żeliwa czy też stali.

Wartością żeliwa jest fakt, iż można z niego kreować wzorki, będące dekoracją wyglądu pieca. Jeżeli chodzi o moc, piec wolnostojący daje radę osiągać moc od circa 4 do kilkunastu kilowatów. Co fascynujące, pod tym względem piece wolnostojące nie są – wbrew powszechnym komentarzom – słabsze od standardowych kominków z wkładami. Jeśli już zdecydujesz się na montaż atrakcyjnej wśrod klientów kozy, pamiętaj, iż aby była ona adekwatnie zagospodarowana, trzeba trafnie umiejscowić ją w mieszkaniu – optymalnie w jego centralnym miejscu. Wtenczas ciepło rozchodzące się z pieca będzie wydajnie wykorzystane.

Ze względów bezpieczeństwa nie powinno się za to rozmieszczać pieca w otoczeniu rzeczy przyrządzonych z palnych tworzyw (np. sprzętów). Również podłoga pod samym piecem powinna być skonstruowana z półproduktu niepalnego. Co oczywiste – istotną rzeczą jest także to, aby zatroszczyć się o adekwatne powiązanie pieca z przewodem kominem. Realizuje się to z wykorzystaniem stalowych rur. Gdy już postawisz piec w swoim mieszkaniu, pamiętaj zarówno, tak aby nie spalać w nim śmieci. Robiąc tak, nie tylko zanieczyszczasz naturę, lecz także narażasz się na wysokie grzywny. Najlepszym materiałem opałowym do piecyka typu koza będzie drzewo wytwarzana z drzew liściastych, takich jak akacja, dąb czy wiąz. Stosować można także brykiety drzewne.

Dodaj komentarz