Meble w dobrym stylu

Umeblowanie mieszkania czy domu jest niezwykle istotną sprawą. Od wnętrza w dużej mierze zależy także atmosfera panująca w domu. Odpowiednia aranżacja wnętrz jest podstawą funkcjonalności i przytulności domu czy mieszkania. Obecnie mamy kilka stylów meblowania. Jednym z nich jest styl rustykalny. Meble rustykalne to drewniane sprzęty, które nawiązują swoją formą do funkcjonalnych, ale także przytulnych mebli pochodzących z wiejskich domów. Styl rustykalny ma swoje korzenie w renesansie. Meble rustykalne, fotele i krzesła, łóżka i łoża, komody i szafy, a także skrzynie i kufry, to wykonane z drewna różnego rodzaju prawdziwe dzieła sztuki.

Meble rustykalne mają przede wszystkim naturalny kolor drewna, ale także mogą być pomalowane na biało lub inne pastelowe kolory. W przypadku skrzyń i kufrów, można nabyć także meble te ozdobione w malownicze kwiaty. Krzesła i fotele rustykalne mogą występować w także w formie wyścielanej. Meble rustykalne najczęściej wyścielane są delikatnymi materiałami o wzorzystych barwach, w kratkę, pasy lub malownicze kwiaty. Meble rustykalne, szczególnie te pomalowane na biało, wprowadzają do pomieszczenia ciepło i przytulność. Gotowe aranżacje wnętrz w stylu rustykalnym znaleźć można w katalogach wielu firm zajmujących się sprzedażą lub produkcją mebli. Jednak można zakupić także pojedyncze meble i urządzić pomieszczenia według własnego pomysłu. A meble rustykalne mogą zostać umieszczone praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Pełne uroku kuchnie rustykalne, czy też przytulne sypialnie rustykalne spotykane są w coraz większej ilości domów i mieszkań. Pomieszczenia te muszą być jednak przestronne. Przestronne pomieszczenia rustykalne, dzięki właśnie taj przestrzeni, ale także dzięki ciepłym, pastelowym barwom mebli rustykalnych i ścian, wnętrza są wyjątkowo ciepłe i przytulne.

Styl rustykalny można łączyć także ze stylem nowoczesnym. Łączy je przede wszystkim prostota. Pomieszczenia wyposażone w meble rustykalne można także wzbogacić w różne dodatki. Jednak dodatki do mebli rustykalnych powinny być odpowiednio dobrane. Idealne są do tego stylu gliniane i ceramiczne bibeloty, wiklinowe i rattanowe krzesła, tace i stoliki, a także firanki, makatki i narzuty wykonane na szydełku.

Dodaj komentarz